Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać odpowiedni kubek termiczny, który sprawdzi się w pracy?

14:40, 21.12.2020 | T.S

Dobry kubek termiczny do pracy powinien trzymać ciepło, być szczelny i... dobrze się prezentować! Podpowiadamy, jak wybrać termokubek do pracy. Kubki termiczne - co mamy do wyboru?

Kubki termiczne dostępne są aktualnie w wielu fasonach i kształtach, które wpisują się w każdy gust. Co prawda nigdy nie zastąpią termosów, które znacznie dłużej utrzymują ciepło, jednak są od nich o wiele bardziej praktyczne, jeśli chodzi o pojemnik na "małą czarną" czy herbatę na drogę do pracy.

Na rynku dostępne są termokubki o pojemności od 200 do 500 ml. To idealny wymiar, jeśli chcemy zabrać ze sobą ciepły napój na drogę do pracy. Większość kubków termicznych pasuje do standardowych uchwytów samochodowych, jednak nie jest tak zawsze - warto sprawdzić przed zakupem, czy średnica naszego kubka jest zgodna ze średnicą uchwytu w aucie (jeśli oczywiście planujemy go w ten sposób używać). Dobrej jakości kubki termiczne są szczelne, mają pokrywki z ustnikiem łatwym do wyczyszczenia i mogą być prane w zmywarce.

Z jakich materiałów mogą być wykonane termokubki?

Chociaż myśląc o kubkach termicznych najczęściej do głowy przychodzi nam obraz metalowego naczynia, termokubki mogą być również szklane, ceramiczne, a także wykonane z plastiku czy tritanu. Każdy z tych materiałów charakteryzuje się konkretnymi właściwościami, co warto wziąć pod uwagę decydując się na kubek do pracy.

Idealny kubek termiczny do pracy, czyli jaki?

Najlepszy kubek termiczny do pracy będzie na pewno poręczny, lekki, estetycznie wykonany i trwały. Zapewne chcesz, aby służył Ci w drodze do pracy, a niekiedy również w czasie jej trwania.

Kubki termiczne wykonane z plastiku są lekkie, jednak przeważnie nie są trwałe i mogą mieć nieprzyjemny zapach. Na pewno ich zaletą jest jednak niska cena. Kubki stalowe świetnie utrzymują temperaturę, są jednak ciężkie. Nie wydzielają żadnych szkodliwych związków, łatwo je wyczyścić i nie "łapią" zapachów - zatem możesz na zmianę pić z nich kawę i herbatę.

Kubki termiczne wykonane ze szkła stosunkowo krótko utrzymują ciepłotę, są za to bardzo estetyczne, łatwo się czyszczą, nie przyjmują zapachów i nie wydzielają szkodliwych związków. Mogą jednak ulec stłuczeniu, dlatego średnio nadają się na podróże tramwajem czy samochodem. Mogą jednak posłużyć jako alternatywa dla zwykłego kubka w pracy - jeśli wypadnie Ci nagłe spotkanie i nie zdążysz dopić kawy, gdy wrócisz do biurka, napój będzie na Ciebie czekać w optymalnej temperaturze.

Dobrym rozwiązaniem do pracy będą kubki z tritanu, które świetnie się sprawdzą zarówno w drodze do pracy, jak i w ciągu godzin jej trwania. Są lekkie, nie przyjmują zapachów i nie wydzielają szkodliwych substancji. Są również bardzo trwałe, jednak wrażliwe na zarysowania (które nie wpływają na użyteczność produktu).

Wielkość kubka do pracy

Wybierając kubek do pracy warto jeszcze zastanowić się nad jego gabarytami. Jeśli zamierzasz korzystać z ekspresu w miejscu pracy i zależy Ci na szybkich "dolewkach" kawy, wybierz mały, niski kubek. Wysokie termokubki mogą nie mieścić się pod dyszę standardowego ekspresu i zrobienie kawy będzie od Ciebie wymagało przelania jej ze zwykłego kubka do Twojego.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Zachęcamy do przeczytania artykułu: Kubek termiczny: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA