Zamknij
REKLAMAGrille ogrodowe - wybierz na Ceneo

Mieszkanie w Katowicach na wynajem - jakie kupić, aby czerpać stałe zyski z wynajmu?

11:13, 22.03.2021 | A.G
Skomentuj

Zakup mieszkania z myślą o jego późniejszym wynajmowaniu jest bardzo popularną, a jednocześnie rozsądną decyzją inwestycyjną. W dobie niskich stóp procentowych i zawirowań na rynkach finansowych coraz więcej osób szuka bezpiecznej przystani dla swoich oszczędności. Atrakcyjnym pomysłem wydaje się być właśnie mieszkanie w Katowicach na wynajem, o ile jednak wybierzemy odpowiednią nieruchomość.

Dlaczego warto rozważyć zakup mieszkania w Katowicach na wynajem?

Dysponując odpowiednio wysokim kapitałem można już pomyśleć o zabezpieczeniu go przed inflacją. W kryzysowych czasach i w warunkach dynamicznego wzrostu cen realna siła nabywcza złotówki zaczyna szybko spadać. Trudno też liczyć na depozyty bankowe, które są praktycznie nieoprocentowane i ta sytuacja w najbliższej przyszłości raczej nie ulegnie zmianie.

Nie wszyscy natomiast chcą lub mogą sobie pozwolić na ryzykowne gospodarowanie kapitałem, na przykład poprzez grę na giełdzie czy zakup produktów finansowych, jak fundusze inwestycyjne. Zostają więc nieruchomości, a w szczególności mieszkania.

Zakup mieszkania w Katowicach na wynajem (czy w dowolnym innym dużym mieście) jest rozsądną opcją dla posiadacza kapitału, ale też dla osób, które rozważają zaciągnięcie kredytu hipotecznego korzystając z rekordowo niskich stóp procentowych. Taka inwestycja przynosi dwie pożądane korzyści:

  1. Chroni kapitał przed inflacją, a wręcz w długim terminie zwiększa jego wartość – mieszkania na przestrzeni ostatnich lat wyłącznie drożeją, a okresy spowolnienia koniunktury lub delikatnego spadku cen były krótkotrwałe. W Polsce jest coraz mniej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, stąd trudno jest oczekiwać, że w perspektywie kilkunastu czy kilkudziesięciu lat mieszkanie na wynajem straci na wartości – wprost przeciwnie.
  2. Pozwala osiągać stały dochód pasywny – czyli taki, na który nie musimy fizycznie pracować. Dochód z wynajmu może z nawiązką pokryć wysokość miesięcznej raty kredytu lub, w przypadku zakupu gotówkowego, stanowić dodatkowy, atrakcyjny i pewny zastrzyk finansowy dla budżetu domowego.

Co jest najważniejsze dla najemców?

Aby rzeczywiście móc mówić o mądrej, zyskownej inwestycji w mieszkanie trzeba zacząć od dokładnego przeanalizowania sytuacji rynkowej i na tej podstawie rozejrzeć się za odpowiednią nieruchomością.

Szukając mieszkania w Katowicach na wynajem trzeba skupić się na tym, że miasto od lat przyciąga młodych ludzi. Stolica Górnego Śląska ma najniższą stopę bezrobocia spośród wszystkich miast wojewódzkich w Polsce i stała się bardzo atrakcyjnym miejscem do życia. Wiedząc o tym należy poszukać takiego mieszkania, które idealnie wpisuje się w oczekiwania młodszych najemców – singli, bezdzietnych par, studentów, ale też niedawno założonych rodzin.

Najważniejszymi kryteriami dla takich najemców są:

  • centralna lokalizacja,
  • bliskość miejsc rozrywki i kultury,
  • bliskość żłobków, przedszkoli i szkół,
  • atrakcyjne tereny rekreacyjne w bezpośredniej okolicy,
  • bliskość siedzib największych pracodawców,
  • łatwy dostęp do miejskiej infrastruktury, w tym szybkiego Internetu, przystanków komunikacji publicznej, ścieżek rowerowych, sklepów etc.

Zakup mieszkania w Katowicach na wynajem ( https://pierwszadzielnica.pl/mieszkanie-w-katowicach-na-wynajem/ ), które spełnia te kryteria, to gwarancja szybkiego znalezienia najemcy – czy to z myślą o wynajmie długo- czy krótkoterminowym.

Pierwsza Dzielnica, czyli idealny wybór dla inwestora

Inwestorzy szukający atrakcyjnego mieszkania z myślą o jego wynajmowaniu w Katowicach szczególnie interesują się osiedlem Pierwsza Dzielnica. To flagowa inwestycja w portfolio firmy deweloperskiej TDJ Estate, która powstaje przy ulicy Góreckiego w katowickim śródmieściu. Wyróżnia się znakomitą lokalizacją i bardzo efektowną architekturą, która została perfekcyjnie dopasowana do historycznej zabudowy tej części miasta.

Pierwsza Dzielnica zaoferuje mieszkania o różnym metrażu, w tym prestiżowe apartamenty i penthouse’y na najwyższych kondygnacjach 12-piętrowych budynków, które mogą być bardzo ciekawym pomysłem inwestycyjnym.

Pierwsze mieszkania na osiedlu Pierwsza Dzielnica zostaną oddane do użytku w III kwartale 2021 roku. To dobry moment, aby już teraz zarezerwować dla siebie lokal z przeznaczeniem na wynajem. Biuro sprzedaży osiedla mieści się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1, a więcej szczegółów na temat inwestycji można znaleźć na stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl. 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMARowerki i zabawki ogrodowe - zobacz ceny
0%