Zamknij
REKLAMAGrille ogrodowe - wybierz na Ceneo

Jak poprawnie ćwiczyć mięśnie Kegla?

13:56, 19.04.2021 | A.G
Skomentuj

Każda z nas chce mieć piękne włosy, skórę i paznokcie. Stosujemy przeróżne kremy, witaminy czy masaże. Ale czy wiedziałaś, że nasza miednica również potrzebuje nieco uwagi, by być w świetnej formie? Opowiemy Ci więc o kulkach gejszy. Czym są i jak prawidłowo z nimi ćwiczyć. Zapraszamy do lektury!

Czy wiesz czym są mięśnie Kegla?

Każda z nas chce mieć piękne włosy, skórę i paznokcie. Stosujemy przeróżne kremy, witaminy czy masaże. Ale czy wiedziałaś, że nasza miednica również potrzebuje nieco uwagi, by być w świetnej formie? Opowiemy Ci więc o kulkach gejszy. Czym są i jak prawidłowo z nimi ćwiczyć. Zapraszamy do lektury!

Zacznijmy od małej lekcji biologii. Mięśnie dna miednicy potocznie nazywane przez nas mięśniami Kegla to mięśnie odpowiadające za zamykanie naszej macicy, pochwy, pęcherza oraz odbytu. Mięśnie te jak i mięśnie kręgosłupa oraz brzucha należą do stabilizatorów głębokich w naszym ciele.

Mięśnie Kegla przede wszystkim odpowiadają za trzymanie moczu, ale nie tylko. Główne skrzypce również grają podczas ciąży kiedy to oprócz trzymania naszego pęcherza, odbytnicy i przewodu pokarmowego dochodzą jeszcze dodatkowe kilogramy z nią związane. Oczywiście jeżeli jesteś ciekawa, jak mocne są Twoje mięśnie miednicy, zawsze możesz to sprawdzić, wkładając w pochwę palce i zacisnąć mięśnie. Ale to nie jest wiarygodny test. O zacisku naszego ciała decyduje wiele czynników np. ułożenie naszego ciała. Siłę naszych mięśni najlepiej sprawdzić za pomocą kulek gejszy! Im cięższą i mniejszą kulkę jesteśmy w stanie utrzymać w pochwie, tym nasze mięśnie Kegla są silniejsze!

Aktualnie na rynku mamy ogromny wybór kulek od pojedynczych sztuk po zestawy czy te sterowane aplikacją. Te ostatnie posiadają czujniki do pomiaru siły naszych mięśni. Aplikacja analizuję nacisk naszych mięśni i dopasowuje do nich serię ćwiczeń.

                                      

Jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla?

Najważniejsze w ćwiczeniach jest zaciskanie i rozluźnianie naszych mięśni. Najłatwiej ćwiczyć na leżąco bądź stojąco, ale oczywiście nie jest to wymagane. Dużo łatwiej zacisnąć mięśnie miednicy na przedmiocie dlatego kulki gejszy są tak polecane do tych ćwiczeń. 

Nie ma podanego dokładnego czasu ćwiczeń. Natomiast najlepiej robić od 5 do 25 serii dziennie zaciskając, a następnie rozluźniając mięśnie. Przy ćwiczeniach możesz sobie pomóc licząc np. zaciśnij mięśnie i wytrzymaj tak 5 sekund. Kolejny krok to rozluźnienie i również wytrzymaj 5 sekund - i 1 seria za nami.

Uzupełnienie takich ćwiczeń mogą dać nam biofeedbackowe kulki gejszy, które podczas ćwiczeń dodatkowo drgają, stymulując nasze mięśnie pobudzając je do pracy i regeneracji. Przy tych akurat kulkach lepiej pochodzić po domu jednocześnie mogąc wykonywać domowe czynności. Oczywiście pamiętajmy o nieprzekraczaniu czasu ćwiczeń, żeby nie obciążyć naszych mięśni za bardzo.

Mięśnie Kegla są napinane cały czas, dlatego tak ważne jest i rozluźnienie. Dzięki czemu zwiększymy elastyczność naszych mięśni oraz poprawimy ich kondycję.

Popularne błędy podczas ćwiczeń Kegla?

Ćwicz tylko kilka minut dziennie! Noszenie kulek gejszy godzinami wcale nie pomoże naszym mięśniom, a bardzo zaszkodzi. Mięśnie te są w ciągu dnia używane cały czas nawet przy najmniejszych czynnościach jak np. siadanie. Dlatego bardzo ważne jest, by nie przeciążyć naszych mięśni i nauczyć się je rozluźniać.

Pamiętaj też, by nie nosić kulek gejszy bez ćwiczeń. Inaczej dodajemy naszej miednicy dodatkowych ciężarów, z czego nie będzie ona zadowolona. Mięśnie, zamiast dostać odpowiednią dawkę ćwiczeń dziennie będą przeciążone i możemy rozregulować zacisk jeszcze bardziej. Tylko pogorszymy stan naszych mięśni takim działaniem.

                                         

Które kulki gejszy będą odpowiednie dla mnie?

Na początek naszej przygody z kulkami gejszy najlepiej wybrać największą, a jednocześnie najlżejszą kulkę. Jeżeli nasze mięśnie nie są w dobrej kondycji bądź nie miałyśmy jeszcze do czynienia z kulkami ta opcja pozwoli utrzymać ją w środku.

Gdy nasza miednica nabierze siły i będzie gotowa na następny level warto sięgnąć po mniejszą i cięższą. I tak do momentu aż dojdziemy do malutkiej a najcięższej kulki.

Sięgając po kulki gejszy najlepiej zdecydować się na zestaw 2 lub 3 kulek. Te zestawy nazywamy progresywnymi.

Warto sięgnąć po kulki biofeedbackowe, czyli z mniejszą kulką w środku. Z tą funkcją mogą być zarówno podwójne, jak i pojedyncze kulki gejszy, progresywne lub zwykłe. 

Jeżeli zależy Ci na wykonywaniu ćwiczeń poprawnie i chcesz śledzić Swoje efekty, radzimy wybrać kulki na aplikację. Aplikacja dobierze dla Ciebie odpowiedni trening i poinformuje Cię, jak robisz coś niepoprawnie. W sprzedaży są również kulki, dzięki którym możesz ćwiczyć jednocześnie grając w gry. Taką opcję mają kulki Perifit Kegel Exerciser, które są dostępne w sprzedaży w jednym, autoryzowanym sklepie www.N69.pl

Gdzie kupić bezpieczne kulki gejszy?

Oczywiście można je kupić w aptece. Wybór będzie natomiast mocno okrojony. Najszerszą gamę tego typu produktów będą miały sklepy erotyczne. W owych sklepach znajdziemy kulki dla początkujących oraz zaawansowanych Klientek. Dostępne są również pojedyńcze jak i w zestawach. Mając problem w wybraniu najlepszej dla siebie kulki, nie bój się spytać sprzedawcy. On siedzi tam dla Ciebie i posiada całą wiedzę na temat produktów z pierwszej ręki, czyli od producentów i innych Klientów. Porównuje produkty dzięki dostępnym testerom oraz jest wielką bazą opinii klientów. Niczym przeglądarka Google stara się odpowiedzieć na wszystkie pytania!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMARowerki i zabawki ogrodowe - zobacz ceny
0%