Zamknij
REKLAMA

Jakie ubezpieczenie samochodowe warto wybrać?

09:54, 09.06.2021 | materiały partnera

OC to ubezpieczenie nie tylko obowiązkowe, ale po prostu niezbędne pod wieloma względami. Jazda bez ważnego ubezpieczenia może skończyć się nie tylko mandatem, ale przede wszystkim w sytuacji kolizji drogowej czy wypadku bardzo poważnymi kosztami, które kierowca musi ponieść z własnej kieszeni. Nie warto więc ryzykować, tylko skupić się na znalezieniu najbardziej atrakcyjnej oferty OC. 

Jak szukać dobrego OC?

Jak oceniać rankingi OC?

Dlaczego warto sprawdzać ceny OC?

Jak szukać dobrego OC?

Dobre OC to tanie OC - jest w tym oczywiście dużo prawdy, natomiast nie warto kierować się jedynie ogólną ceną, którą w reklamach pokazują ubezpieczyciele. Warto bowiem pamiętać, że w przypadku ubezpieczeń takich jak OC ich cena zawsze jest ustalana indywidualnie. Składa się na nią bardzo dużo czynników: od typu i rocznika pojazdu, którym porusza się kierowca do jego historii potencjalnych wypadków czy kolizji. Z pomocą kierowcom przy wyborze przychodzą różnego rodzaju rankingi, zestawienia i porównania OC, np. http://ceny-oc.pl. Zawsze trzeba jednak pamiętać, że dają one tylko orientacyjny wgląd w sytuację na rynku ubezpieczeń. 

Oczywiście taki ranking, odpowiadający na pytanie, gdzie wybrać najtańsze OC, jest ogromną pomocą. Ofert OC na rynku jest obecnie tak dużo, że kierowca nie ma najmniejszych szans na ich samodzielne sprawdzenie i przeliczenie. Rankingi OC pozwalają zorientować się, które oferty w ogóle warto brać pod uwagę. Ostatecznie oczywiście pozostaje indywidualny kontakt i oczekiwanie na konkretną ofertę ze strony ubezpieczyciela. 

Warto jednak pamiętać, że naprawdę nie tylko koszt ubezpieczenia przy tym wyborze powinien zostać uwzględniony. Renoma ubezpieczyciela także jest tutaj cenną podpowiedzią. W końcu opłacasz OC, aby w sytuacji wypadku czy kolizji, mieć odpowiednie wsparcie, szybko rozwiązać sprawę. Dobrze się jest więc przyjrzeć opiniom o ubezpieczycielu także i od tej strony.  

Jak oceniać rankingi OC?

Rankingi OC także należy się nauczyć czytać. Pamiętaj, że ich celem nie jest wyłonienie jednej mitycznej najlepszej oferty. Żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie jest w stanie każdemu kierowcy zaproponować najlepszej oferty. Każdy z ubezpieczycieli kieruje swoją ofertę przede wszystkim do precyzyjnie określonej grupy docelowej i to właśnie ci kierowcy, którzy się w niej znajdują, mogą liczyć na najbardziej atrakcyjne zniżki. Każdy ubezpieczyciel musi założyć, dla kogo będzie miał najbardziej konkurencyjne w stosunku do innych ubezpieczycieli oferty. Niestety nigdy nie będzie tak, że każdy kierowca będzie pasował do tego profilu. Dla niego ubezpieczyciel także będzie miał ofertę, niestety już gorszą. Z tego też względu nie warto wzbraniać się przed wypełnieniem mniej lub bardziej szczegółowego formularza z zapytaniem o ubezpieczenia. Jeśli masz otrzymać propozycje, które będą atrakcyjne właśnie dla ciebie, potrzebne są dane, które pomogą zidentyfikować, u którego ubezpieczyciela jesteś w tej faworyzowanej grupie docelowej. 

Dlaczego warto sprawdzać ceny OC?

Znajdą się z pewnością kierowcy, którzy stwierdzą, że w takim razie po prostu nie warto sprawdzać ofert OC, ponieważ one wszystkie są mniej więcej na tym samym poziomie i nie ma co liczyć, na jakieś ogromne zniżki. To jednak nieprawda. Grupa docelowa, którą chce przyciągnąć do siebie dany ubezpieczyciel może liczyć naprawdę na atrakcyjne warunki. Takiego ubezpieczyciela trzeba jednak znaleźć. Oferty OC naprawdę potrafią różnić się nie kilkoma, ale kilkunastoma, a nawet kilkudziesięcioma procentami. Różnice potrafią być zaskakujące, a wcale nie przekładają się na poziom zabezpieczeń czy jakość obsługi. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%