Zamknij
REKLAMA

Poprawne przechowywanie żywności w szafach chłodniczych.

09:02, 10.06.2021 | materiały partnera

Żywność potrzebuje odpowiednich warunków przechowywania. Wiedzą o tym praktycznie wszyscy, ale szczególnie w tej materii znają się właściciele sklepów spożywczych czy też lokali gastronomicznych. To właśnie dla nich przygotowaliśmy ten artykuł, w którym chcemy przedstawić szafy chłodnicze.

Zacznijmy od samego początku.

W ogóle, aby zacząć rozmawiać o wyżej przedstawionych urządzeniach chłodniczych należałoby zdefiniować, czym one tak naprawdę są. Maszyny te to produkty, w których panuje obniżona temperatura najczęściej z zakresu od -1°C do +7°C. Parametry te są wystarczające do tego, aby przedłużyć termin do spożycia przechowywanej żywności. Jednak warto mieć na uwadze, iż prezentowane tutaj liczby są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od wybranego modelu szafy chłodniczej. Dlatego powinniście przed kupnem dokładnie wypytać sprzedawcę o wszystkie szczegóły.

Podział szaf chłodniczych.

Szafy chłodnicze, ze względu na zastosowane kryterium mogą być podzielone na różne grupy. My skupimy się na podziale ze względu na obecność przeszklenia i opiszemy, które grupy, do jakich zastosowań będą odpowiednie. Tak, więc zaczynamy!

  • Szafy chłodnicze zapleczowe – grupa urządzeń, która pozbawiona jest jakichkolwiek przeszkleń i w całości wykonana jest ze stali nierdzewnej. Co za tym idzie, aby zobaczyć, co znajduje się we wnętrzu, należy otworzyć drzwi. Produkty te stosowane są dość często w magazynach bądź chłodniach.
  • Szafy chłodnicze jednostronnie przeszklone – jak sama nazwa mówi, w tych maszynach występuje już tafla szkła i umiejscowiona jest ona na drzwiach od strony klienta. Pozwala to na dokładne zobaczenie, co znajduje się we wnętrzu bez konieczności otwierania drzwi. Trzeba przyznać, że jest to bardzo wygodny sposób. Wykorzystywane są one w miejscach, takich jak ekspozycje bądź wystawy, gdzie klienci mają szeroki dostęp.
  • Szafy chłodnicze dwustronnie przeszklone – produkty te wyposażone są w dwie przestrzenie przeszklone, jedną po stronie klienta natomiast drugą od strony obsługi. Dodanie tej ostatniej ułatwia kontrolę ilości towaru, jaka znajduje się we wnętrzu oraz jego dokładnie w przypadku zbyt małej ilości. Praktycznie maszyny z tej grupy wykorzystywane są w tych samych miejscach, co szafy chłodnicze jednostronnie przeszklone.

Niezbędne wiedza do zakupu szaf chłodniczych.

Wyżej przedstawione informację stanowią minimum wiedzy, jaką potrzebujecie, aby dobrze dobrać szafę chłodniczą dla siebie. Dlatego jesteśmy przekonani, że będziecie w stanie zrobić to samodzielnie. Gdyby jednak tak nie było, zapraszamy pod adres: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Tam doświadczony zespół rozwieje wszystkie Wasze wątpliwie i doradzi, który model urządzenia będzie dla Was najlepszy. My już dziękujemy za uwagę i zapraszamy do naszych innych publikacji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%