Zamknij

Auto na gaz a wysokość polisy OC - czy za ubezpieczenie zapłacimy więcej?

13:33, 14.07.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:34, 14.07.2021

Coraz więcej właścicieli samochodów decyduje się na montaż instalacji gazowej – ciesząc się z mniejszych rachunków za źródło zasilania pojazdu. Zapominają jednak często, że cena oc jest zwykle wyższa – a tak jest w istocie.

  1. Jakie są ceny oc dla aut na gaz u różnych ubezpieczycieli?
  2. Dlaczego ubezpieczenie oc kosztuje więcej dla samochodów na gaz?
  3. Czy samochód na gaz naprawdę bardziej się opłaca?
  4. Auto na gaz a wysokość polisy OC – jaka jest zależność?
  5. Instalacja lpg – czy musi zostać zgłoszona do ubezpieczyciela?

Jeśli interesujesz się instalacją lpg w swoim samochodzie – koniecznie też zobacz, jaka zależność łączy auto na gaz a wysokość polisy OC. Znajdziesz tutaj te informacje.

Jakie są ceny oc dla aut na gaz u różnych ubezpieczycieli?

Wystarczy, że spojrzysz na stronę ubezpieczenie-oc.auto.pl, a szybko przekonasz się, że choć różni ubezpieczyciele oferują różne ceny ubezpieczenia samochodów z instalacją gazową – to jednak w każdym przypadku jest ona wyższa niż w przypadku opłat ubezpieczeniowych dla aut na tradycyjne źródło paliwa – diesel, czy też benzynę.

Dlaczego ubezpieczenie oc kosztuje więcej dla samochodów na gaz?

Można tutaj wyróżnić dwa największe powody, innych szukaj na stronie http://ubezpieczenie-oc.auto.pl/instalacja-gazowa-a-koszt-ubezpieczenia-oc/. Jest to oczywiste, że właściciele decydują się na instalację lpg głównie ze względu na chęć obniżenia kosztów eksploatacji samochodu, a to musi się gdzieś wyrównać. Poza tym instalacja gazowa niesie poważną zmianę konstrukcyjną samochodu – co w oczach ubezpieczyciela podnosi awaryjność, a to zawsze wpływa na większą wysokość ubezpieczenia.

Czy samochód na gaz naprawdę bardziej się opłaca?

Mimo wyższego ubezpieczenia nie słabnie zainteresowanie kierowców, którzy chcą przerobić samochód na instalację gazową – z prostej przyczyny: to naprawdę się opłaca. Posiadanie dobrze wykonanej instalacji lpg zawsze przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne pojazdu, a to niesie jak wiadomo długoterminowe i stałe korzyści. Ubezpieczenie jest raz w roku, tankowanie non stop – więc bez względu na to, że takich kierowców więcej kosztuje oc – suma sumarum i tak się to opłaca.

Auto na gaz a wysokość polisy OC – jaka jest zależność?

Warto podać tutaj konkretny liczbowy przykład, który najlepiej obrazuje, że choć zasilanie auta gazem jest korzystnym rozwiązaniem w długoterminowym ujęciu, to jednak badania rynkowe pokazują, iż instalacja lpg wpływa na zdecydowanie większe kwoty ubezpieczenia, średnio mowa tutaj o kwotach w granicy 600-700 zł więcej niż w przypadku samochodów zasilanych klasycznym paliwem.

Instalacja lpg – czy musi zostać zgłoszona do ubezpieczyciela?

Jeśli zastanawiasz się nad posiadaniem samochodu z instalacją gazową i w tym celu szykujesz się też do modyfikacji swojego pojazdu – nie zapomnij o tym powiedzieć swojemu ubezpieczycielowi. Jednak zanim to będzie mieć miejsce musisz pamiętać o jeszcze dwóch związanych z tematem formalnościach. Pierwszym jest przedstawienie atestu na zbiornik i świadczenie homologacji w odpowiednim wydziale komunikacji, do którego samochód jest przypisany. Drugą rzeczą, o jakiej nie można zapomnieć jest dokonanie zmian w dowodzie rejestracyjnym – na co ma się 30 dni, ani doby dłużej. Następnie właśnie obowiązkowo należy powiadomić Towarzystwo Ubezpieczeniowe o zaistniałych zmianach, aby dokonano rekalkulację składki i można było uiścić właściwą sumę za ubezpieczenie tak zmodyfikowanego samochodu. Nie można pominąć żadnego z tych punktów, aby wszystko odbyło się legalnie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%