Zamknij
REKLAMA

Jakie żele energetyczne wybrać?

09:53, 30.08.2021 | materiały partnera

Coraz częściej sportowcy i osoby aktywnie sięgają po żel energetyczny. To świetny sposób na dostarczenie energii niezbędnej do tego, by podejmować różnego rodzaju działania. Towar dobrej jakości bez sztucznych substancji słodzących i z dodatkiem kofeiny to rewelacyjne rozwiązanie dla sportowców poszukujących najwyższej wydajności. Każda propozycja to skoncentrowane źródło energii najlepszej jakości.

Najlepszy żel energetyczny z dodatkiem kofeiny

Same żele energetyczne zawierają przede wszystkim różnego rodzaju węglowodany (najczęściej wykorzystuje się maltodekstrynę, glukozę, fruktozę i sacharozę). Poza tym w składzie znaleźć można kofeinę czy witaminy oraz dodatki na przykład o smaku cytrynowym. Żele mają zapewnić dopływ energii, a tym samym są niezwykle ważne do tego, by zwiększyć wydolność organizmu i zmusić go do wysiłku fizycznego. To sprawia, że trening jest efektywny. Największą zaletą żeli jest ich łatwe wchłanianie. To szczególnie ważne w trakcie ćwiczeń, gdy ciężko jest dostarczyć sobie energii. Łatwo przyswajalne węglowodany w półpłynnej konsystencji zazwyczaj w porcji mają około 100 kcal. Można mieć zastrzyk energii bez zatrzymywania się. Trzeba jedynie pamiętać o konieczności popijania wodą lub wodą kokosową. Żel jest lekkostrawny i dostarcza energię, nie powodując jednocześnie ciężkości w żołądku.

Wybierz skoncentrowane źródło energii 

W żelach energetycznych https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_ENERGIA_ZELE-ENERGETYCZNE-245.html znaleźć można szereg ważnych składników, które wspomagają pracę organizmu. Preparat jest sprzedawany w poręcznych opakowaniach, a dzięki temu można go zabrać na trening, na zawody czy wszędzie tam, gdzie będziemy potrzebować dodatkowej dawki energii. Zawsze warto dobierać dodatek do swoich preferencji, masy ciała oraz działania układu pokarmowego. Dużą popularnością cieszą się owoce tropikalne, bitter lemon czy red fresk, choć można znaleźć bardzo oryginalne aromaty, więc bez problemu można dopasować najlepsze smaki do swoich preferencji. 

Idealny dodatek dla sportowców poszukujących najwyższej wydajności

Żele nie są niezbędne w codziennym życiu, ale znacząco ułatwiają trening i sprawdzają się szczególnie przy dłuższych zawodach czy maratonach, kiedy potrzebny jest dodatkowy zastrzyk energii. Preparaty dzięki kofeinie mają także działanie pobudzające. Specjaliści zalecają spożycie dwóch trzech żeli, gdy intensywnie trenujesz. Taka ilość cukrów prostych nie uzupełni spalanych kalorii, ale z pewnością sprawi, że poczujemy zmęczenie dużo później.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%