Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowy przekaz pieniężny to wyraz twojej troski o bliskich mieszkających za granicą

10:11, 16.09.2021 | A.G
Skomentuj

Kiedy pracujesz za granicą, bardzo ważne jest utrzymywanie kontaktu z krewnymi i przyjaciółmi mieszkającymi w ojczyźnie. To daje ci poczucie bliskości i wsparcia. Jednak, gdy dzieli cię duża odległość, spędzanie świąt lub wzajemna pomoc w nagłych sytuacjach może być trudnym zadaniem. Usługi międzynarodowych przekazów pieniężnych mogą w pewien sposób, a czasem nawet znacznie ułatwić radzenie sobie z takimi sytuacjami. Jesteś ciekawy, jak to działa? Albo dlaczego może to być dla Ciebie ważne? Odpowiedź jest prosta. Gdy zajdzie nagła potrzeba wykonania przelewu, będziesz gotowy wiedząc, jak to wygląda i co trzeba zrobić.
 

Transfer pieniędzy w najwygodniejszy sposób

Można powiedzieć, że usługi świadczone przez międzynarodowe firmy zajmujące się przekazami pieniężnymi łączą ludzi z różnych krajów, pomagając im wyrażać bliskim troskę poprzez wspieranie ich prezentami pieniężnymi. Aby było jeszcze łatwiej, Western Union - międzynarodowa firma pośrednicząca w przekazach pieniężnych, oferuje klientom kilka metod wysyłania i otrzymywania pieniędzy.

Online. Jednym z najpopularniejszych i najłatwiejszych sposobów na przelew pieniędzy za granicę jest strona internetowa Western Union. Platforma została zaprojektowana tak, aby klienci mogli łatwo znaleźć najważniejsze informacje i szybko przelać pieniądze krewnym mieszkającym za granicą przez 24 godziny na dobę. Wystarczy zarejestrować się lub zalogować na stronie, wybrać kraj, wpisać kwotę do wysłania, wybrać sposób wysyłki i odbioru oraz podać niezbędne dane odbiorcy.

Poprzez aplikację mobilną. Aplikacja mobilna Western Union umożliwi ci przekaz pieniędzy za granicę z dowolnego miejsca na świecie, gdziekolwiek zaprowadzi cię praca lub wypoczynek na łonie natury. Wszystko, czego potrzebujesz, to dobre połączenie internetowe. Po połączeniu się z aplikacją będziesz musiał potwierdzić swoją tożsamość za pomocą ważnego paszportu lub dowodu osobistego oraz podać dane karty płatniczej. Kolejne kroki pozostają bez zmian - wybierz kraj, wprowadź kwotę do wysłania, wybierz sposób odbioru pieniędzy i wypełnij dane odbiorcy. Płacąc za przelew międzynarodowy, otrzymasz unikalny 10-cyfrowy kod do śledzenia (MTCN), za pomocą którego będziesz mógł monitorować status wysłanych pieniędzy.

Wysyłanie gotówki osobiście. Możesz także przelać pieniądze do innego kraju osobiście, w stacjonarnych agenturach Western Union. Western Union posiada około 500 000 placówek w ponad 200 krajach, dlatego znalezienie najbliższej placówki nie będzie trudnym zadaniem. Po dotarciu na miejsce zostaniesz poproszony o wypełnienie specjalnego formularza i opłacenie przelewu.

Jak długo trwa międzynarodowy przekaz pieniężny?

Czas, w jakim przelew dotrze do odbiorcy, zwykle zależy od kraju, dnia i godziny wysłania pieniędzy. Jeśli wyślesz pieniądze na konto bankowe odbiorcy po godzinach pracy lub gdy są święta publiczne, może potrwać nieco dłużej, zanim odbiorca otrzyma pieniądze. Sprawdź również, czy poprawnie wpisałeś wszystkie dane. Jeśli nie uzupełniłeś wszystkich wymaganych danych lub wypełniłeś je błędnie, ryzykujesz, że przelew potrwa dłużej niż zwykle, a nawet zostanie anulowany. Należy również wspomnieć, że wysyłając gotówkę do placówek Western Union, odbiorca może otrzymać pieniądze w ciągu kilku minut. Dlatego jeśli potrzebujesz pilnego przelewu, wybierz usługę przekazu gotówkowego.

Czy są jakieś limity transferowe?

Coraz więcej osób korzysta z międzynarodowych przekazów pieniężnych, a niektóre z nich wysyłają pieniądze za granicę nawet kilka razy w tygodniu. Są jednak pewne limity, których nie można przekroczyć. Na przykład, wysyłając pieniądze online, nie możesz przesłać więcej niż tysiąc euro w ciągu 5 dni, dopóki twoja tożsamość nie zostanie zweryfikowana. Po potwierdzeniu tożsamości, limit przelewu wzrasta do 5 tysięcy euro w okresie 3 dni. Dlatego, aby przelać większą kwotę na droższy zakup lub inne wykorzystanie, warto rozważyć wysłanie pieniędzy z placówki Western Union. Ogólnie rzecz biorąc, przekazując pieniądze osobiście, możesz przesłać dowolną kwotę. Jednak w przypadku bardzo dużych przekazów, mogą zostać zastosowane dodatkowe środki bezpieczeństwa. Na przykład, możesz zostać poproszony o przedstawienie sprawdzonego adresu w przesyłce urzędowej lub o podanie powodu przelewu.

Bądź w kontakcie

Dzięki Western Union, międzynarodowe przelewy pieniężne można realizować w wygodny sposób - online, przez aplikację mobilną lub osobiście w placówkach tego pośrednika. Aby międzynarodowy przekaz pieniężny był przyjemny nie tylko dla nadawcy, ale także dla odbiorcy, w Western Union możesz wybrać jedną z kilku metod odbioru pieniędzy - przelej pieniądze na konto bankowe odbiorcy, do portfela mobilnego lub wyślij mu prezent w gotówce. Pozostań w kontakcie z bliskimi, bez względu na kraj pobytu i dzielącą was odległość.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%