Zamknij
REKLAMA

Czy warto kupić materac i poduszkę online?

15:59, 30.09.2021 |
Skomentuj

Sprzedaż, w ogromnym stopniu, przenosi się do sieci. Transakcje online biją kolejne rekordy, także na polskim rynku. Przez sieć zamawiamy praktycznie wszystko: od garderoby, przez produkty spożywcze, aż po meble. Mimo to wciąż spore grono osób wzbrania się przed zakupem produktów na wymiar. Rzeczy, takie jak zasłony okienne, czy materace łóżkowe powinny zostać, w opinii wielu konsumentów, "dotknięte i wypróbowane". Czy takie rozumowanie jest prawidłowe? Dlaczego ryzyko związane z zakupem online jest praktycznie takie samo, jak w przypadku transakcji stacjonarnej?

Dlaczego ludzie twierdzą, że zakup online wiąże się z ryzykiem?

Niektórzy konsumenci bardzo nieufnie podchodzą do procesu kupowania online. W opinii wielu osób to transakcja stacjonarna, np. na targu, czy innym punkcie zakupowym, jest znacznie bezpieczniejszą opcją. Praktyka pokazuje, że jest dokładnie odwrotnie. Wybierając materac czy poduszkę od sprzedającego, nigdy nie możemy mieć do końca pewności, skąd dany towar pochodzi. Dotyczy to w szczególności zakupów okazjonalnych, np. w kontekście działalności targów meblowych, rynków miejskich i innych miejsc, w których kupujemy towary "na straganach". W takich okolicznościach bardzo często musimy wierzyć sprzedawcy na słowo, że dany towar pochodzi rzeczywiście od producenta.

                               

Jako kupujący nie jesteśmy w stanie do końca zweryfikować jaki jest stan faktyczny. Nie mamy bowiem wglądu do informacji o kupcu, nie jesteśmy też w stanie zasięgnąć opinii innych osób, które już mają doświadczenia związane z użytkowaniem towarów. To zaś rodzi mit, jakoby kupowanie mebli, łóżek, materacy, czy innych dużych obiektów przez sieć było ryzykowne. Weźmy za przykład materace renomowanego producenta HILDING. Firma, jak sama podkreśla, stawia na bezpieczeństwo transakcji online. Wszystkie produkty, wysyłane do odbiorców, posiadają ważne certyfikaty ochronne, wobec czego transport nie narusza ich właściwości.

Czy ryzyko związane z zakupem materaca online rzeczywiście istnieje?

Owszem, istnieją podejrzane strony internetowe, które wyłudzają dane osobowe i pieniądze od osób zainteresowanych zakupem konkretnych dóbr. Podobnie zresztą, jak w przypadku zakupów stacjonarnych - w takich okolicznościach również możemy zostać oszukani. W rzeczywistości ryzyko związane z utratą funduszy, czy "byciem oszukanym" przy zakupach materaca jest minimalne. Co więcej, oryginalne materace są zwykle opatrzone logiem zweryfikowanego producenta. Internauta ma możliwość przejrzenia zdjęć, przeczytania opisu i dokładnego zapoznania się z notką pozostawioną przez producenta.

                                  

Jeśli celujemy w oryginalny towar, pochodzący od renomowanego producenta - w bardzo prosty sposób możemy sprawdzić wiarygodność aukcji. Poszczególne towary posiadają niepowtarzalne kody produktu. Są także uzupełnione znakiem firmowym producenta. Zyskujemy tym samym pewność, zdecydowanie większą, niż suche "zapewnienia sprzedawcy", że dany towar jest w pełni oryginalny. Warto inwestować w materace, które pochodzą wyłącznie od sprawdzonego producenta, takiego jak HILDING. Firma przygotowała szereg materacy gotowych do wysyłki w najodleglejsze rejony kraju - bez ryzyka zmiany ich parametrów w wyniku transportu. Są to m.in.:

  • Nowoczesne materace z technologią piankową (np. Hilding Boogie, Hilding Melody czy Hilding Modern).
  • Wielofunkcyjne materace sprężynowe z dostosowaną elastycznością punktową (np. Hilding Lambada, Hilding Flamenco).
  • Materace hybrydowe łączące w sobie cechy obu powyższych (np. Hilding Electro i Hilding Dance)

Nie kupię, bo nie wiem czy rozmiar będzie dobry. Co wtedy?

Jeśli chcemy kupić, przypuśćmy, materac 100x200 i dwie poduszki 70x70 to bez problemu znajdziemy tego typu produkty w sklepie internetowym, np. oferującym materace marki HILDING. Na przykładzie marki Hilding możemy wybrać m.in. materace piankowe, sprężynowe, hybrydowe czy dziecięce. Wszystkie z nich posiadają długi okres gwarancji, umożliwiający zwrot produktu w przypadku stwierdzonych wad. Co ważne, bezpieczeństwo materacy HILDING zostało potwierdzone certyfikatami i atestami, przypisanymi do każdego dostępnego produktu.

Zakup przez sieć wiąże się z możliwością bezpłatnego zwrotu zakupionych towarów w ciągu 14 dni. Wiele osób ma również wątpliwości związane z okresem dostarczenia paczki do domu. Okazuje się, że czas oczekiwania na przesyłkę z materacem jest podobny, jak w przypadku innych produktów. Firmy kurierskie dostarczają paczkę z materacem HILDING najczęściej w kilka dni roboczych po złożeniu zamówienia. Kupowanie online jest w tym kontekście wygodne i bezpieczne. Towar posiada odpowiednie oznaczenia, dzięki czemu bez problemu wiemy, jakie rozmiary posiada.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%