Zamknij
REKLAMA

Skuteczna reklama na Instagramie - od czego zacząć?

15:10, 12.10.2021 | materiały partnera

Jeżeli chcesz tworzyć reklamy w mediach społecznościowych w pierwszej kolejności powinieneś zadbać o stworzenie zaangażowanej grupy odbiorców, którzy będą śledzić Twoje profile. Mogą to być Twoi potencjalni klienci! Warto zatem zadbać o to, aby stworzyć im możliwość wyświetlania reklam, które nakłonią ich do wykonania określonych przez Ciebie uprzednio akcji. Jak zatem podejść do tematu reklam na tej platformie? Co powinieneś o tym wiedzieć?

1. Reklama na instagramie - czy warto?

2. Jak zachęcić użytkowników instagrama do obserwacji?

Reklama na instagramie - czy warto?

Warto opublikować reklamę nastawioną na polubienia i obserwacje, jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tą platformą. Dostosowanie typu reklamy powinno też iść w parze ze wskazaniem, jaką grupę odbiorców chcesz przyciągnąć na swoje konto. Z pomocą menedżera reklam możesz ustawić szereg parametrów, na podstawie których będziesz w stanie dokładnie doprecyzować, czym powinni się cechować potencjalni użytkownicy. Różne rodzaje reklamy pozwalają np. na wyświetlenia filmu reklamowego, dla tych osób, które w ciągu ostatnich dni były na Twojej stronie www. Co więcej, w przypadku facebooka i instagrama istnieje możliwość korzystania ze wszystkich opcji, jakie znajdziesz w menedżerze reklam.

Jak zachęcić użytkowników instagrama do obserwacji?

Lajki instagram są jedną z podstawowych spraw, o jakie warto zadbać wówczas, gdy zależy Ci na zwiększeniu wartościowego ruchu na Twoich profilach. Na samym początku może się to wydawać dość problematyczne - regularne dostarczanie wartościowego contentu w postaci atrakcyjnych wizualnie zdjęć i postów wymaga kreatywności. To jednak zdecydowanie popłaca, bowiem tę systematyczność wynagrodzą kolejne reakcje użytkowników w postaci polubień czy obserwacji. Aby zdobyć instagram followers możesz organiczne metody pozyskiwania ruchu wspomóc także innymi metodami. Możliwość zakupu obserwujących z istniejących już kont może wspomóc Twoje dotychczasowe sposoby działania. Gdy nowi użytkownicy wejdą na Twoje konto, poza ciekawym contentem natkną się także na pokaźną liczbę obserwujących. Obiecujące statystyki mogą być pomocne w ramach nakłonienia nowych osób do obserwowania konta. Skorzystanie z tej możliwości otworzy przed Tobą nowe perspektywy i pomoże w zdecydowanie szybszym czasie zwiększyć zainteresowanie Twoimi treściami. Korzystają z tego zarówno początkujący twórcy, jak i tacy, którym zależy na zwiększeniu ruchu na ich koncie. Skorzystaj z oferowanych możliwości i wspinaj się na szczyty popularności!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%