Zamknij

Koronawirus w szkołach i przedszkolach. Kilkaset osób w kwarantannie

16:40, 16.10.2020 | esp
Skomentuj Zdjęcie poglądowe. Fot. Pixabay
REKLAMA

Koronawirus u jednej osoby oznacza kwarantannę co najmniej kilku innych. W szkołach i przedszkolach to duży problem.

Według porannych danych magistratu w przeciągu ostatnich dwóch tygodni pozytywny wynik testu potwierdzono już u kilkunastu nauczycieli, uczniów i pracowników obsługi w: szkołach podstawowych nr 3, 8, 9, 10, 11 przedszkolach nr 17, 20, 24 oraz zespołach szkolno-przedszkolnych nr 1 i 4. Kwarantanną objęto w sumie 381 osób, przy czym chodzi tylko o ogniska w placówkach oświatowych.

Jeżeli chodzi o szkoły powiatowe, to pod koniec tygodnia był m.in. potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem nauczyciela ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Kolejny i 4 uczniów trafiło na kwarantannę, 48 uczniów pod nadzór epidemiologiczny. Do tego 9 nauczycieli jest w kwarantannie, bo w szkołach ich dzieci był koronawirus. Przypadki zakażeń wymusiły nauczanie zdalne w klasach w II LO im. S. Staszica i "Ekonomiku", pod nadzorem epidemiologicznym jest klasa w "Kolejówce".

Pozytywny wynik testu na Covid 19 ma m.in. jeden z nauczycieli Szkoły Podstawowej w Nowych Chechle, placówka rozpoczęła starania o umożliwienie nauczania hybrydowego. W Szkole Podstawowej w Zendku koronawirusem zaraziło się 2 nauczycieli, ale placówka pracuje normalnie. W kwarantannie jest jedna grupa z Przedszkola nr 3 w Radzionkowie.

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

ColiColi

8 3

Zapytajcie nauczycieli ilu z nich mimo objawów odmówiono wydania skierowania na test. Chorych jest znacznie więcej i zamiast na kwarantannie, mają L4. 17:26, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tak jestTak jest

3 3

Idzcie na wybory koniecznie i wybierajcie buhaha 17:51, 16.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aadaaada

6 2

Nauczyciele chętnie by się poddali testom gdyby tylko można było.

Szkoły i nauczyciele stali się królikami doświadczalnymi.

Powiem tak obecna władza nie ma pomysłu na ten problem, ale przyszła dopiero. 13:31, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA