Zamknij
REKLAMA

Szykują się do walki na śmierć i życie. Takie wnioski już spływają

14:24, 11.01.2021 | Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Przedstawiciele branż, które dotknął lockdown szykują się do walki z rządem. Pozwy zbiorowe, jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, złożyła już branża turystyczna, a także fitness. W kolejce są już pozwy od właścicieli dyskotek i klubów nocnych. 

Pozew przeciwko Skarbowi Państwa złożyło 45 przedstawicieli branży turystycznej, kolejny - w tym przypadku 15 właścicieli m.in. klubów nocnych i dyskotek będzie złożony w tym tygodniu. 

Oba złożone zostaną, jak przekazała gazecie mec. Agata Plichta - Trzonkowska z kancelarii Dubois i Wspólnicy, w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Przedstawiciele branż chcą, by sądy przesądziły odpowiedzialności Skarbu Państwa. 

- Prosimy Sąd Okręgowy, by przyjrzał się zarówno działaniom władzy, czyli wprowadzanym rozporządzeniami ograniczeniom, jak i zaniechaniom ? w naszej ocenie istniały przesłanki, by wprowadzić stan klęski żywiołowej. Jeśli tak się stanie, w dalszej kolejności członkowie grupy będą mieli możliwość wystąpienia z indywidualnymi pozwami o odszkodowania ? wyjaśniła Plichta - Trzonkowska.

W przypadku wprowadzenia stanu klęski żywiołowej w sytuacji pandemii zastosowanie znalazłyby przepisy o wyrównywaniu strat majątkowych.

Na drogę sądową chcę wkroczyć także hotelarze. Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, w tym tygodniu mają zostać wysłane do wojewodów wezwania do zapłaty odszkodowania za szkody i utracone korzyści. Kopia korespondencji trafić ma także do premiera Mateusza Morawieckiego. 

W przypadku, kiedy wojewodowie nie zareagują na pismo i wypłata środków nie nastąpi w ciągu 7 dni mają zostać złożone pozwy. 

Roszczenie strat i utraconych przychodów na kwotę niespełna 460 tysięcy złotych złożyli już właściciele siłowni. 

Jak pisze "DGP", również centra handlowe zastanawiają się nad złożeniem pozwu. W Polskiej Radzie Centrów Handlowych w przyszłym tygodniu jest zaplanowane spotkanie w tej sprawie.

(Źródło: Dziennik Gazeta Prawna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (6)

Wizon amerykańskiWizon amerykański

1 4

Sprawa jest bardziej poważna i przeradza się w otwarty bunt przeciw rządzącym i żeby ją zrozumieć trzeba się wgryźć głębiej. Ale od początku. Rząd działa na podstawie przepisów uchwalonych jeszcze przez PO i PSL po to właśnie by w sytuacjach kryzysu nie wprowadzać stanu wyjątkowego i nie wypłacać odszkodowań. I jak znam życie to PO zacznie teraz awanturę że te przepisy są bezprawne które sami uchwalili. Zarzewiem buntu jest wyrok Sądu Administracyjnego w Opolu w sprawie uniewinnienia fryzjera który otwarł swój lokal bo nie miał już środków do życia.
https://businessinsider.com.pl/firmy/przepisy/lockdown-i-zakaz-prowadzenia-dzialalnosci-niezgodny-z-konstytucja-wyrok-wsa-w-opolu/2lqvs0t
Pikanterii sprawie dodaje że przewodniczącym był sędzia mianowany przez PiS czyli kąsa rękę która go mianowała. I się zaczęło. Wczoraj restaurator z Cieszyna otworzył swój lokal po tym jak wyczyścił swoje konta bankowe z pieniędzy by mu nic nie zajęli a przybyłym na miejsce Sanepidowi i Policji odmówił przyjęcia mandatu wraz z 26 "gośćmi" lokalu powołując się na wyrok SA Opole. Mundurowi zostali w dodatku wygwizdani.
https://wiadomosci.onet.pl/slask/cieszyn-otworzyli-restauracje-mimo-zakazu-interwencja-policji/s8tklz6
Ludzie już wcześnie zaczęli odmawiać przyjmowania mandatów a sądy mające na pieńku z PiS im pomagają stąd pomysł zmiany przepisów odnośnie nakładania mandatów. Nie wiem jak rząd z tego wybrnie gdy sytuacja będzie się przedłużać ale dziś "Marszałkissimus" vel "koperta" obliczył że przy obecnym tempie szczepień zaszczepienie całego narodu zajmie 4 lata i ciężko temu zaprzeczyć. Tempo szczepień wynika z tempa dostarczania szczepionek. I tu kolejny skandal bo wyszło ostatnio że Francja zablokowała zakup 500 mln szczepionek dla krajów UE bo żabojady same pracują nad swoją szczepionką i chcą na tym zarobić nawet kosztem innych krajów UE.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-12-27/media-unia-europejska-mogla-kupic-wiecej-szczepionek-lecz-zablokowala-to-francja/
W międzyczasie Niemcy nie po raz pierwszy złamały solidarność UE i na własną rękę zakupiły dodatkowe partie szczepionek od sprawdzonego już koncernu Pfizer widocznie nie chcąc czekać i być królikiem doświadczalnym dla francuskich wynalazków.
https://www.tvp.info/51727079/koronawirus-szczepienia-niemcy-wylamaly-sie-z-solidarnosci-europejskiej-zlamaly-umowe
Podsumowując na szczeblu obywatela jak i całej UE zaczyna panować totalna "wolna amerykanka" podobnie zresztą jak w USA gdzie "mareczek cukiereczek" zablokował sobie urzędującego prezydenta bo taki miał kaprys.
https://www.youtube.com/watch?v=clYwX8Z43zg 16:33, 11.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

aferyafery

2 0

PiS bedą rozliczane jak stracą władzę 10:49, 12.01.2021


hopski fizjologuhopski fizjologu

3 0

tak to opozycja odpowiada za to sie obecnie dzieje 10:51, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EWA do wazonaEWA do wazona

5 1

To taka pis-owska ynteligecjjja . 11:39, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do wazelinado wazelina

3 0

całuj pupcie pani 13:20, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

3 0

a puzon dalej się produkuje i papkę propagandy bolszewickiej sieje i myśli że ktoś to kupi, może wyjedź na Podkarpacie, tam będziesz mieć posłuch 🤣 08:41, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA