Zamknij
REKLAMA

Nie wykorzystasz to stracisz! Czasu coraz mniej i... więcej nie będzie

10:00, 25.04.2021 | M.O.
Skomentuj
REKLAMA

Ferii zimowych nie było, majówka lada dzień, ale hotele są zamknięte. Okazje do realizacji bonu turystycznego uciekają, a rząd nie zamierza dać Polakom dodatkowego czasu. 

Bon turystyczny to świadczenie dla rodzin z dziećmi. Na każde dziecko poniżej 18 roku życia przysługuje 500 złotych, które można wydać na opłacenie części kosztów wyjazdu, wczasów czy wycieczek. 

Polacy od dłuższego czasu nie mają jednak możliwości zrealizowania bonu. Turystyka jest jedną z najbardziej dotkniętych przez lockdown branż. Hotele są pozamykane, restauracje działają jedynie na wynos. 

Czasu na zrealizowanie bonu jest coraz mniej i więcej nie będzie.

Po licznych konsultacjach z branżą turystyczną uznaliśmy, że priorytetem powinno być wykorzystanie bonu turystycznego już podczas najbliższego sezonu wakacyjnego. I stąd lada chwila będzie promowany. Będziemy o nim przypominać, gdy tylko sytuacja epidemiczna pozwoli myśleć o regularnej turystyce

- cytuje Andrzeja Gut-Mostowego Radio Zet. 

Rząd liczy, że niewykorzystane do tej pory bony Polacy wydadzą jeszcze w tym roku. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii uważa, że bon turystyczny to dodatkowa tarcza antykryzysowa dla branży. Ma pomóc dotkniętym kryzysem firmom. 

Nie wiadomo jednak, kiedy "odmrożona" zostanie branża turystyczna. Z zapowiedzi rządu wynika, że może stać się to jeszcze w czerwcu. 

Czas na wykorzystanie bonu upływa 31 marca 2022 roku. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%