Gorączka świąteczna w pełni. W Bytomiu złodzieje nie pozostali obojętni na urok świątecznej karuzeli, która stoi na rynku.
Podświetlana karuzela to nowość wśród świątecznych dekoracji w Bytomiu, tak samo jak pływające dekoracje na Stawie Północnym w parku Kachla.
Urząd Miejski w Bytomiu poinformował, że złodzieje próbowali ukraść karuzelę oraz stojące wokół niej choinki.
Na szczęście się nie udało, ale ozdobne sznury z lampkami są powyrywane i uszkodzone.
Miejski Zarząd Dróg i Mostów natychmiast powiadomił policję i straż miejską o zdarzeniu. Jednostka wystąpiła też o udostępnienie nagrań z kamer monitoringu.
W sumie na montaż, serwis i utrzymanie tegorocznych iluminacji świątecznych, dekoracji oraz ozdób Bytom przeznaczył około 465 tys. zł.
Iluminacje świąteczne pojawiły się na ulicach i skrzyżowaniach dróg przy rynku, w rejonie urzędu miejskiego, na pl. Sikorskiego, pl. Sobieskiego, w Parku Kachla, pl. Słowiańskim, w rejonie dworca autobusowego oraz w dzielnicach.
Czytaj także:
Gminy dostały mniej opału, niż wynosiło zapotrzebowanie
::news{"type":"see-also","item":"39134"}
hmm Bytom09:50, 08.12.2022
dzicz z kresow !
Jooooo19:33, 08.12.2022
Kresowianie nigdy nie mówili ze są z Bytomia tylko Bytonia
Boss 17:30, 09.12.2022
Pisowski pajacu tobie PiS już całkiem mózg wyssał.
Szczepcio i Tońcio10:03, 08.12.2022
Po wojnie znaczna część rodowitych mieszkańców wyemigrowała lub została wywieziona do Niemiec w ramach wysiedleń Niemców (lub tych, których za Niemców uważano), a mężczyźni (szczególnie górnicy) do ZSRR. Z kolei z Kresów Wschodnich napłynęli liczni Polacy przesiedlani („repatriowani”) z terenów włączonych do ZSRR.
ze tak 13:59, 08.12.2022
ty calej poszy nik nie chce zap .....lic razem z tymi chadziajami ?!
Upławy za Buga19:29, 08.12.2022
Chadzaj to incucht , nie człowiek to taki wybryk ewolucji taka małpa z kopytami .
XXX17:31, 09.12.2022
Właśnie pajacu ci sprawcy to byli hanysy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz