Zamknij
09:45, 07.04.2024

Trwają wybory na burmistrzów i wójtów, radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Zajrzeliśmy do lokali wyborczych w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Tarnowskich Górach i w Szkole Podstawowej nr 9.

Od godz. 7 w całym kraju trwają wybory samorządowe. Głosowanie zakończy się o godz. 21.

W SP nr 9 tuż przed południem były nawet kolejki. Pierwsi chętni wybory czekali przed lokalem już przed 7 rano. Głosować przychodziły całe rodziny. 

Do lokalu wyborczego trzeba wziąć dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość, który pozwoli na znalezienie wyborcy w spisie i dopuści go do głosowania.

Na każdej z kart do głosowania można postawić tylko jeden znak X przy jednym nazwisku. Za nieważny uznaje się głos, gdy wyborca w żadnej z kratek nie postawi znaku X lub zagłosuje na więcej niż jedną osobę.

Zgodnie z przepisami dopiski na karcie do głosowania nie wpływają na ważność głosu, jednak organy wyborcze apelują o powstrzymanie się od czynienia takich dopisków.

Po wypełnieniu kart wyborca musi je wrzucić do urny wyborczej; nie wolno wynosić kart do głosowania poza lokal wyborczy ani też odstępować komukolwiek takiej karty.

(PAP)

Czytaj także: Wybory samorządowe. Jaka frekwencja w Tarnowskich Górach i powiecie?

 

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Akcja na lotnisku w Pyrzowicach, awantura i…
zobacz fotorelację
Bal w stylu PRL. Dla seniorów
zobacz fotorelację
Wandalizm w Parku Miejskim. Słaby ten romantyzm
zobacz fotorelację
Nauczyciele dla WOŚP i pluszowa, neuronowa kawa
zobacz fotorelację
Ministra Nowacka, nauczyciele i rodzice
zobacz fotorelację
Uczniowie z Lasowic i Chemika na lodzie
zobacz fotorelację
Ponad 300 królików i ogólnopolska konferencja
zobacz fotorelację
Maturzyści z Chemika zatańczyli swojego poloneza
zobacz fotorelację
Trwa finał WOŚP w Tarnowskich Górach
zobacz fotorelację
Świerklaniec. Kolorowy III Bieg w Śmiesznym Przebraniu
zobacz fotorelację