Zamknij
REKLAMA

Groźny barszcz rośnie przy drodze. Lepiej nie podchodzić

15:17, 01.08.2020 | J.T
Skomentuj Roślina jest groźna dla zdrowia, lepiej się do niej nie zbliżać
REKLAMA

Najprawdopodobniej to barszcz Sosnowskiego rośnie dosłownie dwa kroki od drogi na kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Do rośliny lepiej się nie zbliżać.

Barszcz Sosnowskiego rośnie w Piekarach przy ul. Do Kopca Wyzwolenia – bocznej od ul. Wyzwolenia. Codziennie przechodzą tamtędy dziesiątki ludzi, droga wiedzie bowiem do ulubionego przez piekarzan miejsca, jakim jest kopiec. Część spacerowiczów obawia się, że ktoś z wędrujących tam ludzi, zwiedziony obrazem bujnej rośliny podejdzie do niej i nabawi się kłopotów.

Rzecz w tym, że barszcz Sosnowskiego jest groźny dla zdrowia. Kontakt z rośliną może wywołać zmiany skórne podobne do oparzeń, trudno gojące się rany. Objęty jest w Polsce całkowitym zakazem uprawy, handlu i rozmnażania. Bardzo trudno go wyplenić, zwłaszcza że w Polsce nie ma dotąd przepisów prawnych, które nakazywałyby konkretnym służbom walkę z inwazyjną rośliną.

Czy to, co rośnie pod kopcem, to naprawdę groźny barszcz Sosnowskiego? Prawdopodobnie, ale nie da się wykluczyć, że to jakaś roślina pokrewna, np. arcydzięgiel litwor lub inny gatunek barszczu. Na wszelki jednak wypadek lepiej nie zbliżać się do niej, a już na pewno nie dotykać.

 

(J.T)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

ixianixian

4 6

oo musze pobrać nasionka :) 23:07, 01.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ii

1 1

nagotuj barszczu tym przyjezdnym (okupantom ) oni barszczyk lubia 20:23, 04.08.2020


REKLAMA