Zamknij

10 mandatów za złe parkowanie? Kierowcy będą się tłumaczyć

07:26, 16.09.2020 | esp
Skomentuj Tym razem policjanci kontrolowali sposób parkowania aut na ul. Bohaterów Monte Cassino. Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

10 kierowców, którzy 8 września źle zaparkowali samochody na ul. Bohaterów Monte Cassino w Tarnowskich Górach dostanie zaproszenie na komendę policji.

Mieszkaniec zgłosił policjantom, że na ul. Bohaterów Monte Cassino ktoś tak zaparkował samochód na chodniku, że utrudnia przejście pieszym. Kiedy mundurowi pojechali na miejsce, okazało się, że nieprawidłowo zaparkowanych aut jest aż 10. Teraz ich właściciele będą wzywani do komendy, żeby wyjaśnić sprawę.

Dyżurny policji nieraz odbiera zgłoszenia od mieszkańców, że gdzieś stoi źle zaparkowany samochód. – Najczęściej takie sytuacje zdarzają się na osiedlach – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej komendy. Kiedy były budowane, nie wszyscy lokatorzy mieli auta i niewielka ilość miejsc parkingowych wystarczała. Teraz rzadkością nie jest, że lokatorzy tylko jednego mieszkania mają dwa samochody i naprawdę jest problem, gdzie je zostawić tak, by nie łamać przepisów.

Efekt? Samochody zaparkowane na wąskich chodnikach, tak że pieszy ma problem przejść, za blisko pasów czy skrzyżowań lub na trawnikach. Choć nie brakuje i głosów, że miejsca są, tylko że każdy chce zostawić auto jak najbliżej swojej klatki.

[ZT]27917[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA