Zamknij
REKLAMA

Amerykański żołnierz okazał się oszustem. Poszkodowana 34-latka

14:20, 25.09.2020 | esp
Skomentuj Zdjęcie poglądowe. Fot. Pixabay
REKLAMA

34-letnia tarnogórzanka przez portal społecznościowy poznała mężczyznę. Podwał się za amerykańskiego żołnierza, pełniącego misję w Jemenie.

Korespondencja trwała przez jakiś czas, aż pewnego dnia mężczyzna poprosił tarnogórzankę o przesłanie kilkuset dolarów, bo nie ma już za co żyć, a na misji pokojowej nie posiada dostępu do swojego konta. Kobieta wysłała pieniądze, potem robiła kolejne przelewy i wciąż słyszała obietnice, że dostanie kasę z powrotem, włącznie z odsetkami.

Mężczyzna gotówkę miał wysłać paczką pocztową z Jemenu. Przekazał tarnogórzance numer nadanej paczki i list przewozowy. Po jakimś czasie 34-latka dostała wiadomość, że musi zapłacić za paczkę, ponieważ została zatrzymana podczas kontroli celnej. Zapłaciła, ale paczka i tak nigdy do niej nie dotarła. W sumie kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych, gdyż jak można się było spodziewać, czarujący znajomy z sieci wcale amerykańskim żołnierzem nie był.

- Oszuści cały czas wymyślają nowe metody, by jak najszybciej i najłatwiej wzbogacić się czyimś kosztem. Często podają się za amerykańskich żołnierzy, przebywających na zagranicznej misji. Wyszukują w internecie samotne osoby i nawiązują z nimi kontakt. Dzielą się fałszywymi historiami ze swojego życia, zdobywają zaufanie ofiary, a następnie proszą o pomoc finansową. Gdy przelew trafi na konto przestępcy, oszukana zostaje bez ukochanego i bez pieniędzy – ostrzega podkom. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej policji.

[ALERT]1601027276073[/ALERT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

To była fest To była fest

6 1

To była kobieta fest zdesperowana na posiadanie chłopa .... Sory, ale nie rozumiem. Sama mam 35 lat , jestem sama i ostatnią rzeczą jaką do głowy by mi przyszła to sponsorowanie darmozjada " amerykańskiego żołnierza z misji w Jemenie " - przecież to ciągnie wajchą na na kilometr. A tym bardziej , że teraz od roku - dwóch to jest bardzo nagłaśniane , że co rusz jakaś panna daje się wrobić w tego typu akcje. A tu każda myśli że Pana Boga za nogi złapała choć w życiu typa nie widziała na żywo na oczy ..... I to jeszcze kilkadziesiąt tysięcy zł , a teraz szukaj wiatru w polu.... Nie wiem, dla mnie to niekwestionowana kandydatka do nagrody Darwina. Rozumiem , romanse przez neta , jakieś *%#)!& , ale wysyłać obcym ludziom kilkadziesiąt kawałków ? A nawet kurde kilka ? Przecież panienka własnej ciotce by nie wysłała a obcemu facetowi wysyła. Niepojęte dla mnie, naprawdę. I tak, mówię to ja, stara panna w wieku tejże " bohaterki". Za głupotę się niestety płaci. Zawsze. Szkoda, bo jeśli już miała ochotę przewalić tyle kasy , to mogła jakiś przelew charytatywny zrobić na kogoś bardziej potrzebującego niż oszust i złodziej , który w tym samym czasie kroi jeszcze kilka takich jak ona na pewnie większą kasę ( z tydzień temu byla identyczna sprawa babka z Podkarpacia 39 lat , straciła kilkaset tysięcy w dokładnie ten sam sposób , kto wie czy nie przez tę samą grupę przestępczą , bo to raczej sprawka więcej niż jednej osoby .... ). 11:00, 26.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

też jestem samteż jestem sam

2 0

chętnie Cię poznam, z treści wynika żeś niegłupia a to deficytowe 07:49, 28.09.2020


Luki menLuki men

6 0

Co to za herezje, 35 lat kobitka "stara panna"? Przecież w wieku balzakowskim dla kobiety dopiero życie się zaczyna. Byle nie z "american soldier". 11:19, 26.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

to jest prawda to jest prawda

2 0

ze swedzenie jest gorsze od bolu !🤣 10:30, 27.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SprawiedliwySprawiedliwy

1 1

Dobrze *%#)!& lepiej palcowa 04:44, 28.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA