Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Daj bliskim chwilę,
którą zapamiętają
Kup prezent
Zamknij

Oszustwo na buldoga francuskiego. Czy pies w ogóle istniał? Poszkodowani wpłacali zaliczki i na tym kończył się kontakt ze sprzedającym

esp 19:50, 03.02.2021 Aktualizacja: 03:05, 03.10.2025
2 Fot. Archiwum własne/Wikipedia Fot. Archiwum własne/Wikipedia

21-latek odpowie przed sądem za wielokrotne oszustwa. Chodzi o oferty wystawiane na jednym z internetowych serwisów ogłoszeniowych. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o to, że ponad 20 razy bezpodstawnie wziął zaliczki za buldoga francuskiego. Pies oczywiście do kupujących nigdy nie trafił.

Prokurator rejonowa w Tarnowskich Górach Anna Szymocha-Żak mówi, że prowadzonych jest wiele spraw związanych z oszustwami podczas sprzedaży w sieci. Ktoś towar zamawia, płaci całość albo zaliczkę, a nic nie dostaje.

21-latek postawił przede wszystkim na rasowe psy. Wystawiał do sprzedaży buldoga francuskiego – ponad 20 razy. Nie wiadomo, czy był to jeden i ten sam pies, czy żadnego zwierzaka do kupienia de facto nie było, a sprzedawca gdzieś znalazł zdjęcie, która pojawiło się w ogłoszeniach. Kupujący z całej Polski wpłacali zaliczkę od 150 do 500 zł i na tym kontakt z oszustem się urywał.

Na liście jego lipnych ogłoszeń znalazł się też telefon komórkowy i kolejny pies, tym razem innej rasy. Akt oskarżenia o oszustwo trafił już do tarnogórskiego sądu.

Inna sprawa dotyczy mieszkanki Pyrzowic, recydywistki jeżeli chodzi o internetowe oszustwa. W sumie było kilka aktów oskarżenia, z wieloma zarzucanymi czynami. Fikcyjnie sprzedawała m.in. wózki. Co ciekawe, mówiła że oszukuje, bo sama kiedyś została oszukana.

Prokurator Anna Szymocha-Żak informuje, że początkowo mieszkanka Pyrzowic dostawała kary grzywny, ograniczenia wolności i pozbawienia wolności w zawieszeniu. W końcu jednak miarka się przebrała i skończyło się na odsiadce.

[ZT]29648[/ZT]

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

bo to  bo to

4 0

taki kraj na oszustwie zbudowany !
Polak potrafi !!!

14:54, 04.02.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AresAres

3 1

Kto normalny wplaca zaliczki ludzie powariowaliscie ja kupilem buldoga mam go od 3 tygodni ale szukałem pieska juz gotowego do odbioru a nie żeby zaliczki placić bez przesady nie mowie ze wszyscy to oszuści ale wieksza czesc na pewno 🙄

15:42, 04.02.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%