Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry. Jak zmusić kierowców, by zwolnili? Zmiany w 3 dzielnicach

06:50, 23.11.2021 | aj
Skomentuj Czworo radnych z Tarnowskich Gór chce zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Fot. Canva.com
REKLAMA

Czworo radnych z Tarnowskich Gór chce zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Chodzi o dzielnice Lasowice, Repty Śląskie, Bobrowniki Śląskie. 

Wspólną interpelację w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów złożyło czworo radnych: Justyna Kosmała, Beata Piegza, Mariusz Kupny, Stefan Zientkowski.

Zwracają uwagę, że w tych trzech dzielnicach infrastruktura nie przekłada się na bezpieczeństwo pieszych.

Brakuje chodników, a czasami nawet pobocza, drogi są wąskie. Mimo że obowiązują w nich strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h, w praktyce nie wszyscy kierowcy tych ograniczeń przestrzegają. 

Radni proponują wprowadzenie znaków poziomych - piktogramów, które miałyby skłonić kierowców do zdjęcia nogi z gazu oraz zorganizowania akcji informacyjnej. 

Wspólnie z przewodniczącymi rad dzielnic wybrali ulice i miejsca, na których przepisy są łamane najczęściej: 

  • Repty Śląskie: ul. Skowronków, Długa, Waliski, ks. Renka (od skrzyżowania z ul. Waliski i od skrzyżowania z ul.Witosa), Niemcewicza, Jaworowa, Staszica. 
  • Bobrowniki Śl.: Sojki, Główna, Krucza, Puszkina, Zwycięstwa, Wolskiego, Bolesława Śmiałego, Kurka, Podmiejska, Staffa i Mała. 
  • Lasowice: Siewierska, 1 Maja, Polna, 

Odpowiedź Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów jest niejednoznaczna. Wynika z niej, że wykonanie takiego oznakowania każdorazowo wymaga projektu zmian w organizacji ruchu. Trzeba też zabezpieczyć pieniądze w budżecie. 

[ZT]33593[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

AłłaAłła

6 2

Ja nie wiem, od czego w końcu jest ten Miejski Zarząd Ulic i Mostów skoro oni "nic nie mogą". 07:22, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SebastianSebastian

1 2

Po co tu myśleć jak na zachodzie już to rozwiązali. Niech ludzie z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów się tam przejadą i zobaczą. Na przykład skrzyżowania równorzędne, klomby na jednym pasie a za chwilę na drugim, itp.
Przykład od nas z podwórka, ale negatywny, ulica Słoneczników albo Kopernika z Chopina, na całej długości są z pierwszeństwem. W tym przypadku poprawa bezpieczeństwa nie byłaby aż tak droga bo wystarczyłoby usunąć z dróg poprzecznych znaki A7 bądź B20 (choć lepsza bylalaby, ale droższa, opcją z postawieniem wszędzie znaków A5). 08:39, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

naszpiznaszpiz

2 0

Gazeta Wrocławska" informowała, że w poniedziałek na numer ratunkowy zadzwoniła kobieta z Głogowa, która potrzebowała pilnej pomocy, ponieważ jej roczne dziecko przestało oddychać. W pobliżu jej domu nie było jednak wolnej karetki pogotowia, więc na miejsce jako pierwsi przyjechali strażacy, którzy rozpoczęli reanimację. Dopiero po nich przyjechał zespół ratownictwa medycznego z Polkowic oddalonych o 20 km. 13:11, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LasowiczaninLasowiczanin

4 0

Pani Piegza apeluje o rozwiązanie problemu a sama zlikwidowała próg na 1 maja gdzie logika??? 14:08, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzunajSzunaj

1 0

P.Beato,czy widziała pani jak przechodzą dzieci z oś.przy andersa idąc do szkoły?,przechodzą przez Siewierską na wys.Narutowicza a tam żadnego znaku,ani dodatkowego progu,aszaleńcy gnają.Czekacie na niszczęście?! 17:04, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jawor Jawor

2 0

Na ulicy Głównej w Bobrownikach jesteśmy dosłownie rozjezdzani, Panie Stefanie Z niech Pan zrobi z tym porzadek. 18:07, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZibiZibi

2 0

Te rozwiązanie są dość proste. Wszystkie skrzyżowania równorzędne z wyniesioną dość znacznie nawierzchnią, której nie da się przejechać nie zwalniając praktycznie do zera. I jak najmniej znaków! 21:19, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

1 0

Pani Radnej Piegzie chyba cos się pomyliło :-)
Rozumiem że samochody będą jeździły wolniej by mogła Pani Radna spokojnie dość do pracy ,zadba Pani tylko o swoje rejony , czy pozostałe też?
Czy pani się dobrze czuje?
Widziała Pani co dzieje się na ulicy Leśnej?
Rejon przedszkola gdzie każdy *%#)!& fabryka dała, w obie strony bez wyjątków, wiecznie zastawione "pasy" i chodnik przy warsztacie samochodowym.
Zlikwidowany próg zwalniający na wlocie ul. Leśnej, bo jakiemuś komuchowi było głośno jak samochody przeskakiwały przez niego.
Nie jest pani jako "radnej" wstyd?
22:30, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WimaoloWimaolo

1 0

Jeżeli to coś zmieni to radni mogą zrobić ściepa na farby, pędzel i namalować
06:33, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%