Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry. Duży turniej, zmiany w parku, ograniczenia dla rowerzystów

12:00, 23.06.2022 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum Tarnogórskiego Stowarzyszenia Łuczniczego
REKLAMA

W sobotę, 25 czerwca w parku Repeckim w Tarnowskich Górach odbędzie się duży turniej łuczniczy. Jeden z odcinków trasy rowerowej będzie wyłączony z ruchu.

W parku Repeckim odbędzie się turniej łuczniczy w ramach II rundy Południowej Ligii 3D. Szacuje się, że weźmie w nim udział od 80 do nawet 200 uczestników. Organizatorem zawodów jest Tarnogórskie Stowarzyszenie Łucznicze, turniej będzie odbywał się w formie 3D - strzelania z łuku do figur zwierząt ustawionych wzdłuż przygotowanej odpowiednio do tego trasy. 

Zmagania będą odbywać się w godz. od 10 do 16. Z ruchu będzie wyłączony odcinek trasy rowerowej MTB Pniok. Szczegóły na mapce poniżej. Organizatorzy podkreślają, że tor lotu strzał nigdzie nie przecina ścieżki, ale chodzi o względy bezpieczeństwa.

- Bardzo prosimy wszystkich rowerzystów o zastosowanie się do tego zakazu, natomiast wszystkich spacerowiczów i osoby uprawiające inną formę aktywności, o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na trasie, wzdłuż której odbywać się będą zawody. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, są one jednak niezbędne, by zawody odbyły się bezpiecznie dla wszystkich uczestników, organizatorów i osób postronnych - podkreślają. 

To pierwsza tak duża impreza łucznicza w Tarnowskich Górach. 

Tarnogórskie Stowarzyszenie Łucznicze powstało w październiku 2021 roku. Wcześniej przez wiele lat działało jako nieformalna grupa, pod nazwą Tarnogórska Drużyna Łucznicza. Od wielu lat zrzesza ludzi, których pasją jest strzelanie z łuku i którzy czynnie biorą udział w różnych formach tego sportu. 

Członkowie Tarnogórskiego Stowarzyszenia Łuczniczego mają również duże doświadczenie w organizacji turniejów łuczniczych. Od wielu lat są gospodarzami terenu w parku Repeckim podczas tego typu zawodów, pomagają organizacyjnie członkom Śląskiego Ośrodka Łucznictwa Tradycyjnego, który od lat organizuje turnieje także w parku Repeckim. 

[ZT]36622[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%