Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądała rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Reptach Śląskich i czy będzie się wiązała z rozbiórką przedszkola. Fot. Agnieszka Reczkin
Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądała rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Reptach Śląskich i czy będzie się wiązała z rozbiórką budynku, w którym dziś czas spędzają przedszkolaki.
Przypomnijmy, że są plany rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Reptach Śląskich. Tarnowskie Góry dostały na to pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.
Jednak do redakcji dotarły głosy zaniepokojonych mieszkańców. Mówią, że podobno w ramach inwestycji ma być rozebrany budynek, w którym obecnie działa przedszkole.
– To jakieś nieporozumienie. Przecież jest w dobrym stanie, był nie tak dawno remontowany, a miejsce na rozbudowę placówki jest – przekonywał nas czytelnik.
Kiedy pisaliśmy o sprawie jakiś czas temu, urzędnicy odpowiedzieli, że nie zapadła jeszcze decyzja. Nie było jednak żadnej jasnej deklaracji, czy rozbiórka budynku przedszkola w ogóle wchodzi w grę.
Po ponad dwóch miesiącach urząd wciąż unika odpowiedzi na pytanie o rozbiórkę.
– By mogły się rozpocząć jakiekolwiek prace budowlane, musi zostać ogłoszony przetarg, potem przygotowany projekt. Dokumenty do przetargu są gotowe, planujemy go ogłosić w listopadzie. Wiadomo już, że żadne prace budowlane nie rozpoczną się do końca tego roku szkolnego. O wszystkich kolejnych działaniach będziemy informować pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 i rodziców – mówi nam rzeczniczka magistratu Ewa Kulisz.
Czytaj też:
Tramwajem z Bytomia do Tarnowskich Gór?
[ZT]38391[/ZT]
3 0
Grawek dopuszcza tylko poglądy lewicowo liberalne, odrzuca te zdroworozsądkowe? Co o tym myślą tarnogorzanie? Komentarze wyłączone?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz