Premier Mateusz Morawiecki odwiedził województwo śląskie, aby opowiedzieć o szczegółach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok. Fot. Archiwum Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
Ogłoszono, które miasta i gminy dostaną pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na ten rok. Co nam przypadło?
Limit na dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy województwa śląskiego to 139,1 mln zł, z czego 69 mln zł pójdzie na zadania powiatowe, a 70,1 mln zł na zadania gminne.
Jeżeli chodzi o nasze samorządy, to są pieniądze i na kontynuację przedsięwzięć, i na nowe zadania.
Tarnowskie Góry mogą liczyć na dofinansowanie dwóch zadań. Pierwsze to rozbudowa ul. Polnej do końca tego roku (ponad 0,5 mln zł), drugie – budowa chodnika przy ul. Staffa do końca przyszłego roku (prawie 600 tys. zł).
Radzionków otrzyma prawie 750 tys. zł na przebudowę ul. Artylerzystów, która ma być zakończona do lipca oraz 1 mln zł na rozbudowę drogi łączącej ul. Księżogórską z ul. M. Dąbrowskiej (termin zakończenia zadania to październik 2024 r.).
Ożarowice dostaną ponad 1,7 mln zł na przebudowę ulic Żubrzej, Kolejowej i Wolności. Inwestycja ma być gotowa do listopada.
Zastrzyk finansowy dla powiatu tarnogórskiego to 125 tys. zł na rozpoczęcie prac związanych z przebudową ul. Mikulczyckiej w Świętoszowicach. Ta inwestycja powinna się zakończyć w październiku 2025 r.
Tworóg na remont ul. Wiejskiej w Brynku ma prawie 0,5 mln zł. To zadanie jednoroczne. Kasa dla Piekar Śląskich na budowę ul. Grunwaldzkiej to 1 mln 250 tys. zł, termin realizacji – do maja 2024 r.
Bytom może liczyć na prawie 5,4 mln zł na przebudowę ul. Piekarskiej związaną z remontem torowiska.
Cześć naszych zadań jest na liście rezerwowej. Są to: rozbudowa ul. Grzybowej i przebudowa ul. Słoneczników w Tarnowskich Górach, budowa ul. Spacerowej i Grabowej oraz przebudowa ul. Jasionek w gminie Ożarowice, budowa ul. Porannej w Zbrosławicach, remont. ul. gen. Ziętka w Piekarach Śląskich.
Czytaj też:
Tarnowskie Góry, Tychy. Kulinarną bitwę wygrały uczennice Gastronomika
Tarnowskie Góry. Ścieżka na cmentarz parafialny w błocie
::news{"type":"see-also","item":"40028"}
Lans i zdjecia20:29, 07.02.2023
I nowe podatki oto polska
Zawsze 15:45, 08.02.2023
Można wyjechać, polecam zmywak w UK😉
Ty bedziesz19:43, 08.02.2023
Śmieciu wyjeżdżał już niedługo
Jan21:45, 07.02.2023
Ponad 1,7 mln. dla Ożarowic czyli Czapla przez godzinę na sesji będzie "gwiazdorzył"
UWAGA UWAGA22:19, 07.02.2023
ZLODZIEJE we wsi . Ludzie badzcie czujni .
Pikus 22:33, 07.02.2023
Hmmm jakies nowe damulki lansują sie na fotce - pytam gdzie jest Berbla D.
widac i slychac19:05, 14.02.2023
Na etacie cy co.
Wszystkiego naj gors11:52, 08.02.2023
Tym bandytom i złodziejom nawet nie ma wstyd ze przywożą tu takie grosiki na tak duże miasto . Możecie to sobie włożyć tam gdzie słońce nie dochodzi . Nie jesteśmy żebrakami
Widziałeś 15:47, 08.02.2023
Kiedyś duże miasto? Przecież te nasze Tarnowskie trochę większe od cidrow, miastowi z koziej Wólki
A ty widziałeś19:45, 08.02.2023
Wiejski nierobie ze słomą w butach?
No 19:55, 09.02.2023
Nie , widziałem tylko tę wielką metropolie, Tarnowskie góry, serio, przeogromne, jakby się dobrze rozpędzić to w 15 min z jednego końca na drugi przejedziesz i to rowerem 😁
***** ***12:34, 08.02.2023
Dobrodzieje jego mac . A gdzie sie podzialo 60 miliardow eur za pakiety klimatyczne ? a tu z tymi grosikami ? Pogonic tych zbrodniarzy . pfuj ukryta opcjo ukrainska
A co 15:51, 08.02.2023
Mieli dać sto miliardów na miasto, które jest niewiele mniejsze od Radzionkowa? Przecież jakby nie przyległe miejscowości, to te wasze Tarnowskie góry to wieś. Jedynie co mają duże to wasze mniemanie o sobie, widać to po wszystkim od komentarzy po ulicę, same kurna gwiazdy i ważne miastowe, a słoma z butów wylazi
Panie aco19:47, 08.02.2023
Wieś to jest w twojej pisowskiej głowie gnido
hanys17:13, 08.02.2023
Te dobrodzieje okradli NASZE dzieci z 40 milionow zlotych . To trzeba byc k.......a zeby tu przyjechac i pluc ludziom w twarz .
#hanys 14:07, 09.02.2023
nasze czyli czyje ! Narodowość PO daj .
pis=zlodzieje19:36, 09.02.2023
Mam nadzieje ze wybory skoncza sie wojna domowa . Rozliczymy was szybciutko ,bo demokracja jest za delikatna na was .
Nie 13:24, 10.02.2023
To platfusy, oni nigdy nie kradli i nie kradną, oni jawnie się sprzedają,tak jak wasz guru Sikorski , polski poseł pobiera wypłatę od Arabii Saudyjskiej, zaiste prawdziwy kryształ.
Beata20:45, 09.02.2023
A co z drogą Koty - Krupski Młyn ,przecież ta szosa to TRAGEDIA!!!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz