Tarnowskie Góry. Katarzyna Kowalik wywalczyła udział w mistrzostwach świata w Tokio

14:59, 20.10.2024 aj Aktualizacja: 15:09, 20.10.2024
Katarzyna Kowalik (w środku). Fot. Archiwum prywatne Katarzyna Kowalik (w środku). Fot. Archiwum prywatne

Katarzyna Kowalik z Tarnowskich Gór kolejny raz udowodniła, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Po 6-letniej przerwie wróciła do sportów sylwetkowych i z marszu zagwarantowała sobie udział w mistrzostwach świata bikini fitness w Tokio. W swojej, bardzo licznej, kategorii wiekowej weteranek 35 plus była najstarszą uczestniczką.

Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego zorganizował wczoraj, 19 października, w Gorzowie Wielkopolskim mistrzostwa Polski juniorów i weteranów w kulturystyce i fitness. Tarnowskie Góry były reprezentowane przez zawodników Kola Team Classic w składzie: Katarzyna Kowalik, Natalia Osmanda w bikini fitness i Grzegorz Wieczorek w kulturystyce klasycznej.

Dla Katarzyny Kowalik był to powrót do sportów sylwetkowych po trwającej 6 lat przerwie. W tym czasie odniosła szereg sukcesów krajowych i międzynarodowych w dyscyplinach siłowych. W Gorzowie Wielkopolskim rywalizowała w kategorii weteranek od 35 lat wzwyż. Była to najliczniejsza grupa na zawodach, startowało w niej 13 zawodniczek, a tarnogórzanka była wśród nich najstarsza.

Katarzyna Kowalik po pierwszej rundzie zakwalifikowała się do finałowej szóstki, z której wybrano pierwszą trójkę Polski. Tarnogórzanka zajęła II miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzyni polski w bikini fitness.

- Przy tej okazji należy podkreślić, że w finałowej szóstce pań druga co do wieku zawodniczka była o 10 lat młodsza od Kasi, a reszta nie przekroczyła 40 lat, miały po 35, 36 lat. Katarzyna skończyła rywalizację na II miejscu, ustępując tylko zawodniczce o 18 lat młodszej! Dzięki II miejscu zapewniła sobie miejsce w kadrze Polski i udział w mistrzostwach świata Międzynarodowej Federacji Kulturystyki i Fitnessu, które w grudniu odbędą się w Tokio - relacjonował Mikołaj Kowalik.

Natalia Osmanda, która debiutowała na mistrzostwach, zajęła IX miejsce, z taką samą liczbą punktów co zawodniczka z miejsca VIII (zdecydowała 2. runda), a Grzegorz Wieczorek, również debiutant, zaskoczył wszystkich, łącznie z samym sobą i zajął II miejsce oraz zdobył tytuł wicemistrza kraju.