Zamknij

Żywa stajenka w Strzybnicy ponownie otwarta

Rf 08:57, 25.12.2025 Aktualizacja: 08:55, 25.12.2025
Rafał Biczysko Rafał Biczysko

Parafia w Strzybnicy zaprasza do odwiedzenia żywej stajenki bożonarodzeniowej.

[FOTORELACJA]31638[/FOTORELACJA]

- To okazja do wspólnego kolędowania oraz zagrzania się przy ognisku. Takie nocne odwiedzenie stajenki ma niepowtarzalny klimat i przeżywanie świąt narodzenia Jezusa staje się jeszcze radośniejsze - mówi Józef Paś – który oprowadził nas po stajence.

Pan Józef jest także wykonawcą jednej z największych drewnianych szopek w regionie, znajdującej się wewnątrz parafialnej stodoły.

Żywa stajenka zlokalizowana w stodole za domem parafialnym w Strzybnicy przy ulicy Kościelnej, na miejscu można zobaczyć m.in. krowy, konia, owce, kozę, a także indyki, kury, gęsi, kaczki, króliki oraz papugi i oczywiście przepiękną drewnianą szopkę, której postacie są rzeczywistych rozmiarów.

To kolejny rok, w którym inicjatywa parafii cieszy się dużym zainteresowaniem i stanowi stały element świątecznej tradycji w Strzybnicy.

Żywa stajenka jest otwarta w niedziele i święta w godzinach 9.00–18.30, w soboty od 15.00 do 19.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej – od 18.30 do 19.00. Przy parafii dostępny jest parking dla odwiedzających.

(Rf)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%