Fotorelacje

Zamknij
12:26, 25.04.2026

Równo 100 uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach uroczyście zakończyło naukę. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych oraz starosta tarnogórski.

Gratuluję wszystkim absolwentom ukończenia szkoły, wyróżnionym dziękuję za pracę i zaangażowanie, jestem wdzięczna rodzicom za wsparcie i pomoc, to dzięki wam współpraca jest naprawdę wzorowa. Szczególnie dziękuję przedstawicielom służb za zaangażowanie i wsparcie w przygotowaniu młodzieży do kariery zawodowej.

- mówiła podczas akademii dyrektor szkoły, Grażyna Kowalska

Uroczystość miała wyjątkowy charakter i przebiegała zgodnie z profilem kształcenia szkoły. Wśród zaproszonych gości byli oficerowie policji, wojska, straży granicznej oraz przedstawiciele PKP, którzy współpracują ze szkołą w przygotowaniu młodzieży do służby i pracy.

Gratuluję wam osiągniętych wyników i ukończenia szkoły, jednocześnie życzę wytrwałości w dążeniu do celu, nigdy się nie poddawajcie. Jeżeli macie pasje, to nie bójcie się ich rozwijać, niejednokrotnie jest to ciężka praca, ale przynosząca w przyszłości wymierne efekty

- mówił podczas uroczystości starosta Adam Chmiel.

Podczas wydarzenia wręczono wyróżnienia dla najlepszych uczniów oraz certyfikaty ukończenia klas o profilach mundurowych. Gratulacje odebrali nie tylko absolwenci, ale również ich rodzice.

Wśród wyróżnionych uczniów, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem, znaleźli się:

-  Weronika Kowhan, Maksymilian Szweda z klasy 4a -  Oddział Przygotowania Wojskowego, gdzie wychowawcą jest Grzegorz Masłowski,

- Nicola Panek, Alicja Zając  z klasy 4b -  profil policyjny z wychowawcą Joanną Boguwolską,

- Julia Kompała, Martyna Łukowska, Anna Mirota z klasy 4c - profil straży granicznej z wychowawcą Aleksandrą Kołecką,

Dodatkowo uczniowie klasy 5 technik transportu kolejowego i technik logistyk, gdzie wychowawcą jest Magdalena Poźniak, otrzymali wyróżnienia od dyrektora PKP Tarnowskie Góry.

Czytaj też: Maturzyści z Rolnika na akademię przyjechali traktorami

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Tarnowskich Górach
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry. Chemik pożegnał maturzystów
zobacz fotorelację
Zalew Nakło Chechło. Sprzątanie i strażackie manewry
zobacz fotorelację
Maturzyści z Rolnika przyjechali traktorami
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry. Memoriał za nami, podajemy wyniki
zobacz fotorelację
Podsumowanie 5 lat nauki w Budowlance
zobacz fotorelację
Piekary Śląskie. Pożegnanie z maturzystami
zobacz fotorelację
Pożar w Pniowcu. W akcji 7 zastępów straży pożarnej
zobacz fotorelację
Tarnowskie Góry. Staszic, maturzyści i ranga wojewódzka
zobacz fotorelację
Żelazne, diamentowe i złote pary
zobacz fotorelację