Mieszkańcy Radzionkowa licznie uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Powstań Śląskich, które odbyły się na Eko-Rynku i były jednocześnie uroczystym zwieńczeniem XVIII Dni Radzionkowa oraz jubileuszu 700-lecia pierwszej historycznej wzmianki o mieście.
Przez cały dzień na uczestników czekała mobilna wystawa Muzeum Powstań Śląskich poświęcona wydarzeniom z lat 1919–1921 oraz powstańcza diorama.
Kulminacyjnym punktem obchodów był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który przyciągnął liczną publiczność.
Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kultury „Karolinka”, Urząd Miasta Radzionków, Związek Górnośląski oraz 17 Radzionkowska Drużyna Piechoty Zmechanizowanej.