Zamknij
REKLAMA

Wydano zgodę na użytkowanie gazociągu Tworóg - Kędzierzyn

14:46, 17.05.2020 | e
Skomentuj Materiały prasowe. Gaz-System
REKLAMA

Spółka Gaz-System otrzymała zgodę na użytkowanie gazociągu Tworóg – Kędzierzyn wchodzący w skład korytarza północ-południe otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Decyzje zostały wydane przez wojewódzkich inspektorów nadzoru budowlanego w Opolu oraz w Katowicach.

Jak czytamy w komunikacie, 8 maja Gaz-System uzyskał komplet pozwoleń na użytkowanie gazociągu Tworóg – Kędzierzyn. Trasa gazociągu o długości 43,4 km, średnicy 1000 mm i ciśnieniu 8,4 MPa przebiega przez województwa śląskie i opolskie. Inwestycja ma na celu modernizację i rozbudowę systemu przesyłowego w południowo–zachodniej Polsce.

- Sukcesywnie i terminowo oddajemy do użytkowania kolejne gazociągi Korytarza Północ-Południe. Zakończenie tej inwestycji, w tym węzła rozdzielczego w Tworogu, zwiększy przepustowość systemu przesyłowego w  regionie, co wpłynie pozytywnie na dostępność gazu dla odbiorców – powiedział Artur Zawartko, wiceprezes zarządu spółki.

Na trasie gazociągu zostały wybudowane trzy zespoły zaporowo-upustowe: w Kędzierzynie-Koźlu, w Poniszowicach w gminie Rudziniec oraz w Gajowicach w gminie Wielowieś. Wzdłuż całej trasy ułożono także linię światłowodową.

W ramach inwestycji powstał duży węzeł gazowy w Tworogu wraz ze stacją systemową o przepustowości 200 tys. m3/h. Gazociąg Tworóg – Kędzierzyn został połączony z niedawno oddanym gazociągiem Zdzieszowice – Kędzierzyn od strony zachodniej, a od wschodu będzie połączony z budowanym gazociągiem Tworóg – Tworzeń. Nowy gazociąg połączono także z istniejącą siecią gazociągów w tym rejonie.

"Główną korzyścią rozbudowy sieci gazowej jest możliwość większego wykorzystania paliwa gazowego w regionie. Dodatkowo corocznie GAZ-SYSTEM będzie odprowadzał podatek od nieruchomości w wysokości do 2 proc. wartości wybudowanej infrastruktury przesyłowej, zlokalizowanej na terenie danej gminy, który zostanie wykorzystany na potrzeby społeczności lokalnej” - czytamy także w komunikacie.

(e)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz