Zamknij

Ósemka Tarnowskie Góry wraca na boisko. Od kiedy rozgrywki?

11:48, 24.05.2020 | Krzysztof Garczarczyk
Skomentuj Na obiekcie sportowym przy SP 8, gdzie na co dzień trenują i rozgrywają swoje mecze hokeiści Ósemki wprowadzono wymagane zabezpieczenia. Fot. archiwum UKHT Ósemka
REKLAMA

Co nie udało się piłkarzom, może udać się hokeistom na trawie. Wciąż żywe są nadzieję, że w jakiejś formie będzie możliwe dokończenie obecnego sezonu. Do 9 czerwca zarząd Polskiego Związku Hokeja na Trawie czeka na zgodę władz na wznowienie rozgrywek, które mogłyby się odbyć od 20 czerwca do 5 lipca.

Ewentualną alternatywą dla rozgrywek ligowych byłby Puchar Polski w kategorii seniorów dla klubów superligi i I ligi, w której występuje nasza Ósemka Tarnowskie Góry. – W przeciwieństwie do rozgrywek ligowych mecze pucharowe można zorganizować w skali regionalnej, bez konieczności dalekich wyjazdów, co zmniejszyłoby koszty i byłoby bezpieczniejsze ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią. Zgłosiliśmy już do związku chęć udziału  w Pucharze Polski i z niecierpliwością czekamy na zgodę na jego przeprowadzenie – mówi Dariusz Masłyka, prezes UKHT Ósemka.

Treningi na boisku przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Gór, z zachowaniem wymaganych obostrzeń, podjęły już wszystkie grupy wiekowe tarnogórskiego klubu, od dzieci po oldbojów. Po hokeistach na trawie, w zeszły czwartek, 21 maja, zajęcia wznowili także członkowie sekcji badmintona UKHT Ósemka, trenujący w hali sportowej AIG.  

(Krzysztof Garczarczyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz