Zamknij

Młodziczki UKS Gwiazda: kadra po zmianach pokazała ambicję

20:43, 11.06.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum klubu
REKLAMA

Młodziczki UKS Gwiazda zakończyły sezon 2019/20 na VII miejscu na Śląsku. Rok temu wywalczyły mistrzostwa Śląska, ale część dawnego zespołu przeszła do starszej kategorii wiekowej, a część zmieniła klub. Nowa kadra pokazała jednak dużą ambicję i wolę walki.

W sezonie 2019/2020 rozgrywki o mistrzostwo Śląska młodziczek w siatkówce były podzielone na 4 etapy, w trakcie których siatkarki Gwiazdy zajęły odpowiednio IV oraz III miejsce, przechodząc do kolejnych etapów. Pod koniec rozgrywały mecze w grupie mistrzowskiej i ostatecznie zajęły VII miejsce wśród 50 zespołów. 

– Po zeszłorocznym sezonie i wywalczeniu przez młodziczki Gwiazdy mistrzostwa Śląska, część dziewczyn przeszła do starszej kategorii wiekowej, część odeszła do innych klubów. Dziewczyny, które pozostały u nas, dzięki ciężkiej pracy osiągnęły duży sukces, mimo trudności, jakie napotkały na swojej drodze. W życiu każdego sportowca zdarzają się kontuzje, chwile słabości, zwątpienia i my tego nie uniknęliśmy. Dzięki innowacyjnej metodologii treningowej i wsparciu mentalnym potrafiliśmy przezwyciężyć wszystkie te bariery. Przez cały sezon, dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji drużyna stała się drugą rodziną. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się wypaść jeszcze lepiej i poprawić tegoroczny wynik – mówi Jacek Tarkiewicz, prezes tarnogórskiego  klubu i trener siatkówki.

Drużyna młodziczek grała w składzie: Julia Kowalska, Magda Frania, Julia Szewczyk, Weronika Gaweł, Magda Wielbińska, Julia Duda, Maria Gajda, Nadia Odziemek, Anastazja Rząp, Nicole Stachewicz, Maja Ludyga, Wiktoria Bloch, Dagmara Koprowska oraz Kasia Chodak. Trener: Patryk Kogut.

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz