Zamknij

MKS Park Wodny znowu startuje i odnosi sukcesy na wodach otwartych

09:00, 31.07.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum klubu
REKLAMA

Reprezentacja MKS Park Wodny Tarnowskie Góry znowu startuje. Tarnogórscy pływacy kontynuują swój nietypowy sezon po pandemii na wodach otwartych.

Pierwszy raz do rywalizacji wrócili 11 lipca w Poznaniu podczas wyścigu Wpław przez Kiekrz. Czterech reprezentantów MKS Park Wodny na dystansie 3000 m wywalczyło: 1. miejsce – Natalia Nikiel, 6. miejsce – Claudio Basaez, 10. miejsce – Paweł Proszowski, 11. miejsce – Mateusz Pawlica.

W czasie ostatniego weekendu lipca w Kryspinowie odbył się XXXI Krakowski Maraton Pływacki. Tarnogórski klub miał bardzo silną reprezentację, w skład której weszli: Natalia Nikiel, Jakub Rybak, Grzegorz Rybak, Bruno Gabor, Borys Loch, Wojciech Perek, Filip Gola, Igor Kowolik, Claudio Basaez, Mateusz Pawlica, Igor Dolnicki, Paweł Proszowski. Wśród trenerów zaprezentowali się Tomasz Derbis, Tadeusz Stuchlik i Tomasz Pąchalski. Dodatkowo wystartował również prezes klubu Paweł Rybak. Na liście startowej maratonu znaleźli się również dawni wychowankowie klubu. 

Miejsca na podium w różnych kategoriach wywalczyli: Bruno Gabor – drugi na 400 m, Paweł Proszowski – drugi na 1000 m, Tadeusz Stuchlik – pierwszy na 1500 m, Tomasz Derbis – trzeci na 1500 m, Paweł Rybak – trzeci na 1500 m.

Dodatkowo dwa puchary za rywalizację sztafetową 4x200 m zdobyły zespoły w składzie: Natalia Nikiel, Claudio Basaez, Mateusz Pawlica, Paweł Proszowski oraz ekipa trenerów i działaczy MKS-u: Tadeusz Stuchlik, Paweł Rybak, Tomasz Pąchalski, Tomasz Derbis.

Dla pozostałych reprezentantów był to w większości debiut na otwartym akwenie, który wypadł bardzo dobrze pod względem umiejętności technicznych i taktycznych młodych pływaków.

Przed zawodnikami MKS Park Wodny Tarnowskie Góry jeszcze dwa starty na otwartym akwenie. 15 sierpnia w Olsztynie odbędą się Mistrzostwa Polski na Wodach Otwartych, następne są zawody Pogoria Open Water, którymi zakończą wakacyjne starty i rozpoczną sezon basenowy. 

– Wystartowaliśmy z zajęciami tak szybko, jak było to możliwe. W okresie zamknięcia realizowaliśmy zajęcia przez internet. Następnie jak tylko otwarła się hala sportowa, a  później park wodny, dzięki świetnej współpracy z AIG udało się nam się od razu wrócić do ćwiczeń. Treningi kontynuujemy w czasie wakacji. Od czerwca doskonalimy umiejętności zawodników na wodach otwartych, wykorzystując zalew Nakło-Chechło. Dzięki temu nasi podopieczni już układają sobie cele i spokojnie przygotowują się do powrotu do normalności. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym staraniom uda się nam szybko wrócić na właściwe sportowe tory – podsumował trener Tomasz Pąchalski. 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz