Zamknij

Flawian Krawczyk w czołówce najlepszych młodych szachistów

09:03, 04.09.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum klubu
REKLAMA

Po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną znowu odbywają się turnieje szachowe. Jednymi z pierwszych oficjalnych rozgrywek były Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych rozgrywane we Wrocławiu. Nie zabrakło tam zawodników Stowarzyszenia Szachowego Strzybniczanka z Tarnowskich Gór. 

Zawody zostały podzielone na dwa terminy, podczas których rywalizowali zawodnicy w różnym wieku. Jako pierwsi, między 25 a 27 sierpnia, rywalizację rozpoczęli starsi szachiśc,i czyli kategorie wiekowe do lat 14, 16 i 18. Strzybniczankę Tarnowskie Góry reprezentowali: Zuzanna Kulpa w kategorii do lat 18, zajmując 10. miejsce w szachach szybkich oraz 8. w szachach błyskawicznych, Mateusz Lichorad do lat 16,  zajmując 15. miejsce w szachach szybkich i 17. w szachach błyskawicznych oraz Karolina Kulpa zajmując odpowiednio 31 i 44 miejsce. 

Między 28 a 30 sierpnia odbyły się rozgrywki grup wiekowych do lat 8 i 12. Do lat 12 Strzybniczankę reprezentował Flawian Krawczyk. W szachach szybkich był 4. w Polsce, natomiast w szachach błyskawicznych zajął 6. miejsce.

Zajęcia szachowe w Strzybniczance oraz wyjazdy na zawody są współfinansowane z dotacji Urzędu Miejskiego Tarnowskie Góry.

[ZT]27784[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz