Zamknij

MKS Skarbek Tarnowskie Góry drużynowym mistrzem Polski juniorów

11:49, 18.10.2020 | aj
Skomentuj Fot. Archiwum klubu
REKLAMA

Ogromny sukces odnieśli zawodniczki i zawodnicy MKS Skarbek Tarnowskie Góry w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym. Odbyły się między 8 a 11 października w Gliwicach. 

Złoty medal zdobyła drużyna juniorek MKS Skarbek. W finałowym meczu Klaudia Franaszczuk, Natalia Szymczyk i Julia Tomecka pokonały zespół Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2 po zaciętej, prawie trzygodzinnej walce. 

Złoty medal zdobyły także Klaudia Franaszczuk i Julia Tomecka w deblu juniorek. W finale pokonały 3:0 faworyzowane zawodniczki: Dominikę Gilewską i Ilonę Sztwiertnię, które w turnieju indywidualnym były rozstawione z numerem 1 i 2. 

Srebrny medal w grze indywidualnej zdobyła Natalia Szymczyk, ulegając w finale minimalnie, bo 3:4 Martynie Lis, zawodniczce Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Srebro zdobył mikst Skarbka w składzie Natalia Szymczyk i Jakub Stecyszyn. W finale para przegrała z późniejszymi zwycięzcami turniejów indywidualnych Martyną Lis i Miłoszem Redzimskim. 

Wcześniej reprezentanci Skarbka bardzo dobrze zaprezentowali się na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska, które między 3 i 4 października odbyły się w Jastrzębiu-Zdroju. Julia Tomecka i Jakub Stecyszyn zostali indywidualnymi mistrzami Śląska. Jakub był najlepszy w konkurencjach singla, debla i mikście (z Natalią Szymczyk z klubu), a Julia – w singlu (wygrała z Natalią Szymczyk), w deblu (w parze z Natalią Franaszczuk), w mikście zajęła II lokatę.

[ZT]28282[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Prawy do lewegoPrawy do lewego

1 0

To w dobie fotografii cyfrowej też można pomylić awers i rewers kliszy? 01:47, 01.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz