Świetny występ zawodniczek Championa Lasowice. 6 medali na Halowych Mistrzostwach Śląska

07:03, 03.02.2021 aj Aktualizacja: 10:46, 03.02.2021
Skomentuj Fot. Archiwum klubu Fot. Archiwum klubu

Wysyp medali dla zawodniczek Championa Lasowice na Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorek i Juniorek Młodszych w lekkoatletyce. Wywalczyły 6 krążków i ustanowiły nowe rekordy klubu. Mistrzostwa odbyły się 31 stycznia w Spale.

Dwa złote medale zdobyła Natalia Kalino: w skoku wzwyż – 1,45 m i biegu na 60 m przez płotki. Warto dodać, że 9,73 s to rekord klubu i minimum na halowe mistrzostwa Polski. Ze złotym krążkiem wróciła Julia Duda, która w trójskoku uzyskała wynik 10,99 m.

Srebrny medal wywalczyła Karolina Bąbel, przy okazji poprawiając rekord klubu na 60 m na wynik 7,95 s. Brązowe krążki zdobyły: Małgorzata Miś w trójskoku – 10,61 m i Roksana Plaminiak w biegu na 60 m przez płotki – 9,83 s.

Podczas zawodów Dagmara Stępień zrobiła minimum na halowe mistrzostwa Polski w trójskoku – 10,50 m, ale to jeszcze nie daje jej pewnego startu. Wynik musi się mieścić w pierwszej szesnastce w Polsce.