Zamknij

Biegowo i charytatywnie czyli piąty raz Pomagamy Durś

08:42, 19.10.2021 | aj
Skomentuj Po raz piąty w Piekarach Śląskich odbył się Bieg Charytatywny Fot. Archiwum MOSiR Piekary Śląskie
REKLAMA

Po raz piąty w Piekarach Śląskich odbył się Bieg Charytatywny "Pomagamy Durś". To wydarzenie sportowe i charytatywne.

Cały dochód z imprezy został przekazany dla podopiecznych Stowarzyszenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich.

Tegoroczna edycja odbyła się 17 października na stadionie MOSiR. Wzięło w niej udział 116 biegaczy i 127 uczestników marszu nordic walking. Rywalizowali na trasie liczącej 5 km. 

Przed rozpoczęciem biegu głównego odbył się bieg dla dzieci, w którym udział wzięło 54 uczestników podzielonych na trzy kategorie wiekowe. 

W rywalizacji biegowej najszybszy okazał się Kamil Bezner z Bytomia z czasem 17:14, wśród kobiet wygrała Dorota Redzik z Piekar Śląskich z czasem 19:54. Najszybszym mieszkańcem Piekar Śląskich okazał się Mariusz Wysocki (Lecymy Durś), który uzyskał czas 17:59. 

W klasyfikacji nordic walking, wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Boroń z Tychów z czasem 32:29, najlepsza wśród kobiet była Marta Wojtal z Bytomia (Cidry Lotajom) z czasem 34:18. Najszybszym mieszkańcem Piekar Śląskich okazał się Krzysztof Malinowski z czasem 39:17,  najszybszą piekarzanką – Maja Grzelak z czasem 43:04. Oboje to reprezentanci Lecymy Durś. 

W rywalizacji nordic walking wśród osób niepełnosprawnych najlepszy okazał się Tadeusz Kasprzak z czasem 33:33, wśród kobiet Grażyna Zielińska z czasem 39:03.

W biegu uczestniczyli prezydent miasta Sława Umińska-Duraj, jej zastępca Paweł Słota, a w marszu wystartował dyrektor MOSIR-u Łukasz Tomczyk.

Przed dekoracją zwycięzców specjalne podziękowania otrzymał Emanuel Trefon. Piekarzanin został doceniony za sukcesy sportowe w biegach i maratonach. Otrzymał  okolicznościowy list, kwiaty oraz upominek. 

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Lecymy Durś, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Piekar Śląskich oraz MOSIR Piekary Śląskie.

[FOTORELACJA]26629[/FOTORELACJA]

[ZT]33122[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%