Zamknij

Radzionków. Wielki powrót imprezy po dwuletniej przerwie

14:17, 19.10.2021 | aj
Skomentuj W Radzionkowie odbyła się VI edycja Sztafetowego Maratonu Miast i Gmin. Fot. Archiwum MOSiR Radzionków
REKLAMA

320 biegaczy, 64 pięcioosobowych sztafet, 4 pętle po alejkach parku na Księżej Górze. W Radzionkowie odbyła się VI edycja Sztafetowego Maratonu Miast i Gmin.

Jedna ze sztandarowych imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie miała dwuletnią przerwę, spowodowaną pandemią.

16 października bieg odbył się bez przeszkód. Tradycyjnie każdy z uczestników miał to przebiegnięcia 4 pętle liczące około 2,1 km. Suma przebiegniętych kilometrów przez członków drużyn dawała dystans maratonu. 

Już na początku wyłoniła się czołówka składająca się z pięciu najszybszych zespołów. Podczas każdej ze zmian dochodziło do rotacji na czołowych pozycjach.

Ostatecznie najlepszą okazała się sztafeta Balviten w składzie: Arek Kardas, Kamil Królikowski, Piotr Wiśniewski, Tomasz Stachowicz, Bartek Karoń.

Drugie miejsce na podium wywalczyli zawodnicy Mafiosów Pięciu w składzie: Maciek Rogowski, Martin Czyrnia, Marek Grund, Rafał Kargól oraz Dawid Garcorz.

Trzecie miejsce przypadło zespołowi, którzy pokonał najdłuższą drogę, żeby pojawić się na zawodach. Biegacze z Dobrego Miasta przejechali aż 500 km. Dobromiejski Klub Biegacza "Odcisk" wystąpił w składzie: Marcin Kurp, Rafał Gajewski, Radosław Bystrzycki, Maciej Bielewicz, Tomasz Sałachowski.

 W kategorii drużyn w całości składających się z kobiet najszybsza okazała się sztafeta zespołu W Pogoni za Duchem 1 w składzie: Iwona Surgucka, Agnieszka Struk, Monika Swędzioł, Monika Dziubek, Martyna Olesińska.

Dodatkowe wyróżnienia przypadły również najszybszej zawodniczce Karinie Korus, która uzyskała czas 0:35:48 oraz zawodnikowi. Był nim Bartek Karoń z czasem 0:27:30. Poprawił rekordowy wynik z roku 2019 o 44 sekundy.

Najlepsi biegacze zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów. Każdy z zawodników otrzymał też pamiątkowy medal oraz dla ochłody - butelkę piwa, oczywiście bezalkoholowego. 

Wśród uczestników była prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, która reprezentowała drużynę Sławne Piekarskie Gizdy oraz wicestarosta powiatu tarnogórskiego, Sebastian Nowaka z drużyny Ufoki Świerklaniec.

Zawody otworzył burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor wystrzałem z pistoletu startowego.

[FOTORELACJA]26630[/FOTORELACJA]

[ZT]33131[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

no no no no no no

0 0

ladne te biegaczki 17:03, 19.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%