TKS Karate Tarnowskie Góry drużynowo najlepszy. Zawodnicy zdobyli 9 medali podczas PucharuPolski w Bydgoszczy

07:00, 21.12.2021 aj
Skomentuj TKS Karate Tarnowskie Góry wywalczył drużynowo I miejsce. Fot. Archiwum klubu TKS Karate Tarnowskie Góry wywalczył drużynowo I miejsce. Fot. Archiwum klubu
reo

TKS Karate Tarnowskie Góry wywalczył drużynowo I miejsce podczas Pucharu Polski w Karate Kyokushin w Bydgoszczy. Zawodnicy TKS wywalczyli w sumie 9 medali.

Zawody odbyły się 18 grudnia.

Uczestniczyło w nich kilkaset zawodników z prawie 80 klubów z całej Polski.

Karatecy z tarnogórskiego klubu zdobyli w sumie 9 medali, co w klasyfikacji drużynowej zapewniło im zwycięstwo.

Złoto wywalczyli: Marta Lubos (do 60 kg), Damian Jaśkiewicz (do 70 kg), Krzysztof Wolny (do 75 kg) i  Marek Wolny (powyżej 90 kg).

Srebrne medale zdobyli: Sandra Nowak (do 60 kg) i Artur Dymarczyk (do 90 kg), a z brązowym krążkiem wrócił Patryk Kostrzewa (do 90 kg).

W kategorii kadetów i juniorów młodszych dwa medale zdobyli: Michał Tomala (złoto, powyżej 60 kg) i Carmen Pozimski (brąz do 55 kg).