Zamknij
REKLAMA

Nocne bieganie po mieście. Burza przeszkodziła w ceremonii i losowaniu wycieczki do Włoch

10:39, 24.07.2022 | aj
Skomentuj W biegowej imprezie w Piekarach Śląskich wzięło udział 803 uczestników. Fot. UM Piekary
REKLAMA

W Piekarach Śląskich odbył się PKO Piekarski Półmaraton, połączony z biegiem na 10 km – Nocną zaDyszką oraz marszem nordic walking. W sumie w imprezie wzięło udział 803 uczestników. 

Półmaraton w Piekarach Śląskich nazywany jest nocnym, bo uczestnicy startowali w sobotę, 23 lipca o godz. 21. Na trasie czekali na nich wolontariusze z wodą i kurtyna wodna. Ochłodę zapewniła też aura: pod koniec imprezy solidnie padało, co skomplikowało ceremonię medalową. 

Przez burzę i ulewny deszcz udało się przeprowadzić jedynie ceremonię wręczenia wyróżnień wśród zawodniczek i zawodników rywalizujących na dystansie 10 km. Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy musieli przerwać wręczanie medali. Z najlepszymi uczestnikami w poszczególnych kategoriach i klasyfikacji generalnej organizatorzy będą kontaktować się telefonicznie w poniedziałek.

Wszystkich uczestników interesuje losowanie głównej nagrody - tygodniowej wycieczki do Włoch dla 2 osób i samochodu skoda na weekend. Tu również przeszkodą okazał się deszcz. Losowanie odbędzie się w najbliższym tygodniu podczas transmisji on-line. 

Na starcie 803 uczestników

W półmaratonie biegła prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, a w biegu na 10 km Paweł Słota – jej zastępca. W półmaratonie wzięła udział Magdalena Gorzkowska – wielokrotna mistrzyni Polski w biegu na 400 metrów, srebrna medalistka halowych mistrzostw świata w sztafecie 4 x 400 metrów oraz uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Magdalena Gorzkowska  jest również alpinistką i himalaistką, zdobywczynią trzech ośmiotysięczników oraz najmłodszą w historii Polką na Mount Everest. Na starcie nie zabrakło także Pawła Mateńczuka–Navala, byłego żołnierza GROM-u, operatora w zespole bojowym, uczestnika misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie, a obecnie eksperta do spraw bezpieczeństwa osobowego oraz instytucji.

Gościem honorowym  była dwukrotna olimpijka, polska lekkoatletka, zwyciężczyni maratonów – Wanda Panfil-González, która była na starcie i wspierała zawodników. Prowadzącym i komentatorem zawodów był Zenon Nowakowski.

Zwycięzcy półmaratonu, biegu i marszu 

3. PKO Piekarski Półmaraton wygrał Mateusz Mrówka z czasem 01:07:23. Drugie miejsce zajął Kamil Walczyk (01:07:25), trzecie - Piotr Lupa, który pokonał trasę z czasem 01:15:11. Wśród kobiet najszybsza okazała się Joanna Griman, która przebiegła trasę w czasie 01:25:09. Druga na mecie pojawiła się Anna Bodnar z czasem 01:27:55, a trzecia była Anna Majka z czasem 01:32:28.

Na dystansie 10 kilometrów – Nocna zaDyszka w klasyfikacji mężczyzn najszybszy okazał się Oliwier Mutwil z czasem 00:32:15, który  wyprzedził Marcina Ciepłaka (00:33:03). Tuż za nimi na metę przybiegł Mateusz Pawełczak z czasem 00:33:08. Najlepszą wśród kobiet była Barbara Pawełczak, która zakończyła bieg z czasem 00:37:18. Za nią na linii mety znalazły się Karolina Pilarska (00:39:10) i Paulina Gaj (00:40:04).

Najszybsi w rywalizacji nordic walking byli: wśród panów – Tomasz Marczak (00:48:05). Rywalizację wśród kobiet wygrała  Agnieszka Sosnowska (00:52:28).

[FOTORELACJA]27011[/FOTORELACJA]

 

 

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%