Grad medali dla Kola Team Tarnowskie Góry i przepustka na mistrzostwa Europy

19:05, 15.05.2023 aj
11 medali Kola Team Classic Tarnowskie Góry. Fot. Archiwum prywatne 11 medali Kola Team Classic Tarnowskie Góry. Fot. Archiwum prywatne

Reprezentacja Kola Team Classic z Tarnowskich Gór wywalczyła w sumie 11 medali podczas Pucharu Polski w Wyciskaniu Klasycznym Leżąc i Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc. Zawody odbyły się w Knurowie i dla zawodników Kola Team Classic są przepustką na mistrzostwa Europy we Francji.

W sobotę, 13 maja, rywalizowano w ramach pucharu Polski, w którym konkurencje odbywają się w systemie open.

Ekipa Kola Team Classic wywalczyła w sumie 5 medali. Katarzyna Kowalik zdobyła złoty medal w kategorii wiekowej 50 plus i obroniła tytuł z ubiegłego roku, Elżbieta Ferdynus w kategorii weteranek 50 plus do 52 kg wywalczyła srebro.

Srebrne medale zdobyli Mikołaj Kowalik - w kategorii 50 plus (weterani, W2) oraz Marek Kawczyk - wśród juniorów do 23 roku życia, w wadze do 93 kg. Tomasz Dębicki w kategorii wagowej do 93 kg W1 zdobył brąz.

6 medali mistrzostw Polski

W niedzielę, 14 maja, rywalizowano w ramach mistrzostw Polski. Medalowy bilans Kola Team Classic to aż 6 krążków.

Katarzyna Kowalik obroniła mistrzowski tytuł sprzed roku w kategorii W2 do 69 kg. Po raz kolejny po tytuł mistrza Polski sięgnął Mikołaj Kowalik w kategorii W2 do 120 kg.

Justyna Koszuta w kat. W1 do 74 kg zdobyła srebro, a Magdalena Gładysz w kategorii wiekowej W1 do 69 kg - złoto. W kategorii W1 mężczyzn do 93 kg na podium stanęło aż dwóch zawodników Kola Team Classic. Tomasz Dębicki wywalczył srebro, Michał Kawczyk - brąz.

- Zawody w Knurowie były eliminacjami do mistrzostw Europy w wyciskaniu leżąc klasycznym, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia we Francji. Mamy nadzieję, że jeśli los nie pokrzyżuje nam planów, wystartuje tam liczna reprezentacja Kola Team Classic - podsumowuje Mikołaj Kowalik.

Policjant z Tarnowskich Gór najlepszym zawodnikiem...