Kola Team Tarnowskie Góry: świetne występy na mistrzostwach Polski

12:07, 20.06.2023 aj
Zespół Kola Team z Tarnowskich Gór z medalami mistrzostw Polski. Fot. Archiwum prywatne Zespół Kola Team z Tarnowskich Gór z medalami mistrzostw Polski. Fot. Archiwum prywatne
reo

W miniony weekend w Sierpcu odbyły się mistrzostwa Polski juniorów i weteranów w trójboju klasycznym siłowym. Brała w nim udział ekipa Kola Team z Tarnowskich Gór - z bardzo dobrym rezultatem.

– Poziom zawodów był wysoki, chciałbym podziękować zawodnikom za godne reprezentowanie Tarnowskich Gór i Kola Team. Widać ciągły progres w wynikach, poprawili też swoje wcześniejsze osiągnięcia życiowe w trójboju – mówił trener Kola Team Tarnowskie Góry Mikołaj Kowalik.

Marek Kawczyk zajął I miejsce w kategorii do 83 kg wśród juniorów do 23. roku życia. W klasyfikacji generalnej wszystkich juniorów do 23. roku życia był natomiast drugi.

Magdalena Gładysz w kategorii weteranek W1 do 69 kg zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski i pobiła wszystkie swoje rekordy życiowe.

Katarzyna Kowalik w kategorii weteranek W2 do 69 kg sięgnęła po raz kolejny po tytuł mistrzyni Polski i zajęła II miejsce w kategorii open kobiet od 40 lat. Warto dodać, że pobiła o pół kilograma rekord Polski w martwym ciągu, który sama ustanowiła. Nowy rekord wynosi 140,5 kg.

Michał Kawczyk w kategorii weteranów W1 do 93 kg zajął IV miejsce, poprawiając rekord życiowy o 30 kg. W kategorii weteranów W3 do 76 kg Ireneusz Franusik uplasował się na II miejscu, poprawiając życiowe rekordy w wyciskaniu i w martwym ciągu.

– Przed zawodnikami Kola Team teraz start w mistrzostwach Europy w wyciskaniu klasycznym leżąc na ławeczce. Odbędą się na początku sierpnia we Francji. Klasyfikacje zdobyli podczas pucharu Polski i mistrzostw Polski w Knurowie – podsumowuje  Mikołaj Kowalik.

Pobiegli dla Bartusia z Tarnowskich Gór. Chłopiec...