Kluby z Tarnowskich Gór i Piekar Śląskich zdominowały mistrzostwa Śląska

15:38, 15.09.2023 aj
Skomentuj KSS Pollly Sztangiści Tarnowskie Góry. Fot. Archiwum klubu KSS Pollly Sztangiści Tarnowskie Góry. Fot. Archiwum klubu
reo

Reprezentanci Klub Sportów Siłowych Pollly Sztangiści z Tarnowskich Gór i Transbed GKS Andaluzja z Piekar Śląskich bardzo dobrze wypadli podczas mistrzostw Śląska U-15, U-17 i seniorów w podnoszeniu ciężarów.

Zmagania odbyły się 10 września w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Były połączone z drużynowymi mistrzostwami Śląska U-23.

W drużynowych mistrzostwach Śląska wśród seniorów drużyna z Piekar Śląskich była pierwsza (177 pkt.), ekipa z Tarnowskich Gór – druga (143 pkt.).

W mistrzostwach Śląska U-17 GLS Transbed Andaluzja Piekary Śląskie zajęła I miejsce (101 pkt.), a Klub Sportów Siłowych Pollly Sztangiści - VI (28 pkt.).

W mistrzostwach Śląska U-15 triumfowała również Andaluzja (84 pkt.), tarnogórski klub zajął V miejsce (21 pkt.).

" Na 16 startujących, aż 7 pobiło swoje rekordy życiowe! To niesamowite osiągnięcie i dowód na to, jak ciężko pracowali, aby poprawić swoje wyniki. Co więcej, mieliśmy 4 debiutantów, którzy pokazali, że są gotowi na rywalizację na najwyższym poziomie. Ich determinacja i zaangażowanie są dla nas wszystkich inspiracją. To nie koniec dobrych wieści! Zdobyliśmy worek medali, co dało nam tytuł drugiej najlepszej drużyny seniorskiej na Śląsku! Jest to ogromne wyróżnienie i dowód na to, jak silna jest nasza drużyna tym bardziej, że utrzymujemy się na podium drugi rok z rzędu" - napisali sztangiści z Tarnowskich Gór.

Sukces klubu z Tarnowskich Gór na mistrzostwach świata

Warto dodać, że pod koniec sierpnia w Wieliczce odbyły się mistrzostwa świata masters w podnoszeniu ciężarów. Brali w nich udział reprezentanci Klubu Sportów Siłowych Pollly Sztangiści z Tarnowskich Gór. Startowali w różnych kategoriach wiekowych i wagowych.

Dawid Łysik zakończył zmagania na IV miejscu z wynikiem 217 kg w dwuboju i z nowym rekordem Polski w rwaniu 102 kg. Grzegorz Śmiechowski został wicemistrzem świata z wynikiem 254 kg w dwuboju i wyrównując rekordy Polski w rwaniu (117 kg) i dwuboju. Startował też Marek Rosoł, zajął VII miejsce.