Zamknij

Tarnowskie Góry. Kolejny biegowy sukces Piotra Furmaniuka

14:31, 20.11.2023 aj
Skomentuj Piotr Furmaniuk był trzeci. Fot. Archiwum UM w Bytomiu/Grzegorz Goik Piotr Furmaniuk był trzeci. Fot. Archiwum UM w Bytomiu/Grzegorz Goik

W Bytomiu, w parku Kachla, w minioną sobotę odbyły się Mistrzostwach Śląska w Biegach Przełajowych. Piotr Furmaniuk, uczeń szkoły podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach, zdobył tam brązowy medal.

W mistrzostwach Śląska wzięło udział prawie 500 zawodników z 30 klubów lekkoatletycznych. Rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych.

Piotr Furmaniuk startował w kategorii U14 na dystansie 1000 m. Zdobył brązowy medal z czasem 3 minuty i 7 sekund.

Piotr Furmaniuk jest uczniem klasy siódmej szkoły w Lasowicach. Trenuje pływanie i jest zawodnikiem MKS Park Wodny Tarnowskie Góry, ale ostatnio ma na koncie sporo sukcesów biegowych.

Kilka tygodni temu wygrał bieg na 1000 m podczas mistrzostw Śląska U-14 w lekkoatletyce, które odbyły się w Rudzie Śląskiej. Wcześniej stawał na podium Biegu Sedlaczka w Tarnowskich Górach, a w Radzionkowie wygrał pierwszy bieg z cyklu III Śląskiej Ligi Biegowej.

Tarnowskie Góry. Uczniowie Sempy uczestniczą w...