Tarnowskie Góry. Amelia Ilga ze srebrnym medalem mistrzostw Europy

11:15, 01.07.2024 aj Aktualizacja: 12:27, 01.07.2024
Amelia Ilga w środku. Fot. Archiwum stowarzyszenia Amelia Ilga w środku. Fot. Archiwum stowarzyszenia

Amelia Ilga, reprezentantka Tarnogórskiego Stowarzyszenia Łuczniczego, zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Europy w Łucznictwie Terenowym, które pod koniec czerwca odbyły się w Austrii.

W mistrzostwach wzięło udział 1600 łuczników z 27 krajów, w tym 43-osobowa reprezentacja Polski, która zdobyła 3 medale. Jednym z nich było srebro Amelii Ilgi. Zawodniczka wywalczyła krążek po zaciętej walce i zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy w kategorii longbow junior.

Amelia Ilga zdecydowanie wygrała dwie z czterech rund, jednak zabrakło jej trochę punktów do złota.

Zmagania odbywały się w Alpach, a warunki nie były łatwe. W każdym dniu na zawodników czekało 28 figur, które były w przemyślany sposób rozstawione na zboczach gór i maksymalnie testowały łucznicze zdolności.

Zawodnicy musieli pokonywać spore dystanse w górzystym terenie, a pogoda często się zmieniała: było upalnie, wiało i padało.

Atrakcja w zasięgu ręki. Zatopiona kopalnia...