Tarnowskie Góry. Natalia Nikiel z medalem mistrzostw Polski w pływaniu na wodach otwartych

14:10, 22.07.2024 aj Aktualizacja: 17:39, 22.07.2024
Natalia Nikiel Fot. Archiwum MKS Park Wodny Tarnowskie Góry Natalia Nikiel Fot. Archiwum MKS Park Wodny Tarnowskie Góry

Natalia Nikiel, reprezentantka MKS Park Wodny Tarnowskie Góry, zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych.

Zawody odbyły się 20 i 21 lipca w miejscowości Rajgród. Natalia Nikiel wywalczyła brązowy medal na dystansie na 10000 m w kategorii 18-19 lat, natomiast w klasyfikacji open była czwarta. To jak dotąd jej największe indywidualne osiągnięcie w karierze sportowej.

Wspólnie z Pawłem Proszowskim i Erikiem Majorem startowała w sztafecie 3x1250m. Rywalizowało 25 zespołów, zajęli V miejsce.

Pozostali pływacy MKS park Wodny zakończyli zmagania poza podium, ale z dobrymi rezultatami. W wyścigu na 10000 m Adam Filozof był piąty i siódmy w klasyfikacji open. Na dystansie 7500 m siódme, ósme i dziewiąte miejsce zajęli Paweł Proszowski, Jakub Rybak, Grzegorz Rybak.

Na 5000 m Bruno Gabor był jedenasty, a Jakub Dąbrowski - czternasty.

W Mistrzostwach Polski Masters prezes klubu Paweł Rybak zajął VII miejsce w swojej kategorii wiekowej i 24. lokatę open.