7 medali Spartan Team podczas mistrzostw Polski: Matylda Podolska, Julia Marzec, Maksymilian Budny, Patrycja Musik z krążkami

11:53, 02.09.2024 aj Aktualizacja: 12:03, 02.09.2024
Na dystansie 3 km, w kat. wiekowej 13-17 lat  Matylda Podolska z Tarnowskich Gór zdobyła złoty medal, Julia Marzec brązowy. Fot. Archiwum klubu Na dystansie 3 km, w kat. wiekowej 13-17 lat  Matylda Podolska z Tarnowskich Gór zdobyła złoty medal, Julia Marzec brązowy. Fot. Archiwum klubu
reo

7 medali zdobyli reprezentanci Spartan Team z Kalet podczas Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych, które 31 sierpnia i 1 września odbyły się w Wiśle podczas biegu Barbarian Race.

Na dystansie 3 km, w kat. wiekowej 13-17 lat,  Matylda Podolska z Tarnowskich Gór zdobyła złoty medal, Julia Marzec - brązowy, a Maksymilian Budny - srebrny. Tarnogórzanka Matylda Podolska wywalczyła też srebro na dystansie 400 m wśród juniorów.

Z kolei w wyścigu na 12 km w kat. wiekowej 13-17 lat Maksymilian Budny był pierwszy,  Julia Marzec – druga, a w Patrycja Musik - trzecia.  W zawodach wzięli udział również: Tomasz Rajnich, Agata Gozdek, Wiktoria Musik, Natalia Budny,  Martyna Marzec, Julia Świder.

"Nasi zawodnicy pokazali nie tylko niesamowitą siłę i determinację, ale także prawdziwego ducha walki, co zaowocowało wspaniałymi wynikami na tak prestiżowych zawodach. Każdy z nich dał z siebie 110 proc., pokonując nie tylko przeszkody, ale i swoje słabości. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i doping, zarówno na trasie, jak i z daleka. To zwycięstwo dedykujemy całej naszej społeczności i wszystkim, którzy wierzyli w nasze możliwości!"- podsumowali występ sportowców trenerzy.

Dożynki i święto kołocza. Ciasto pyszne, K. Hanke...