Zamknij

Nagroda gminy dla agencji artystycznej. 59 podpisów mieszkańców

07:31, 10.09.2020 | esp
Skomentuj Karol Gembczyk. Kadr z z teledysku Wesołej Biesiady "Bursztynowe lato". Fot. Dzięki uprzejmości UG
REKLAMA

Rada gminy Świerklaniec była jednomyślna przy podejmowaniu decyzji, do kogo w tym roku trafi Gracja, czyli gminna nagroda za działalność artystyczną i kulturalną.

W tym roku zgłoszono tylko jedną kandydaturę – agencję artystyczną Przerwa na kawę Karol Gembczyk ze Świerklańca. Wniosek przedstawili mieszkańcy, podpisało się pod nim 59 osób.

Wnioskodawcy podkreślali, że działająca od 11 lat firma organizuje wiele przedsięwzięć kulturalnych w gminie. Prowadzi m.in. zajęcia świetlicowe dla dzieci czy teatr w Gminnym Ośrodku Kultury. Rok temu w świerklanieckim parku wystawiono "Dziady" w reżyserii Karola Gembczyka. Do tego współorganizuje imprezy kulturalne z przedszkolem "Pod zielonym listkiem", GOK-iem, parafią, sołtysem i radą sołecką, oldbojami.

W 2019 roku z inicjatywy agencji powstał zespół Wesoła Biesiada, który m.in. nagrał wakacyjną piosenkę promującą walory turystyczne gminy Świerklaniec. Wcześniej zadebiutował inny zespół pod taką samą nazwą jak firma – Przerwa na kawę.

Gracja ma zostać wręczona jeszcze we wrześniu, podczas uroczystej sesji rady gminy.

[ZT]27825[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Rafal IT Ora vaRafal IT Ora va

1 0

O fajnie, znam Karola,pracowaliśmy razem i był bardzo pracowity.Nie wiedziałem że poszedł w tym kierunku ale życzę mu powodzenia.Takich ludzi nam potrzeba-z pasją którzy robią coś dla regionu. 10:54, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz