Tegorocznym laureatem został dyrygent Artur Kulka, od lat zaangażowany w rozwój życia muzycznego miasta. Fot. UM Miasteczko Śląskie
Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim wręczono Nagrodę Burmistrza za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Tegorocznym laureatem został dyrygent Artur Kulka, od lat zaangażowany w rozwój życia muzycznego miasta.
Uroczystość odbyła się 15 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim i była jednym z ważniejszych punktów obrad miejskich radnych.
Nagroda przyznawana jest osobom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju życia kulturalnego gminy. W tym roku wyróżnienie trafiło do Artura Kulki, który od lat angażuje się w edukację muzyczną młodzieży oraz organizację wydarzeń artystycznych.
Jako dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Gminy Miasteczko Śląskie z pasją rozwija umiejętności muzyczne kolejnych pokoleń mieszkańców, dbając o wysoki poziom artystyczny oraz dobór repertuaru.
Dzięki jego inicjatywie zespół regularnie uczestniczy w koncertach, warsztatach, konkursach oraz przeglądach muzycznych. Orkiestra reprezentuje gminę nie tylko podczas wydarzeń lokalnych, ale także poza jej granicami, promując Miasteczko Śląskie w regionie i w innych częściach kraju.
Czytaj też:
90. urodziny i jubileusz złotych godów
Dziady, rogole i przewodniczący rady w akcji
::news{"type":"see-also","item":"70929"}