Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Daj bliskim chwilę,
którą zapamiętają
Kup prezent
Zamknij
18:17, 27.09.2022

- Organizujemy zbiórkę pieniędzy na odbudowę ochronki – mówi Michał Bednarczyk, pracownik Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Jak już pisaliśmy, pożar wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Doszczętnie spłonął magazyn ochronki, okopcone są pozostałe pomieszczenia. Nikt w pożarze nie ucierpiał, jednak straty materialne są bardzo duże. Spłonęły materiały potrzebne do zajęć, spaliła się jedna trzecia budynku, w tym całe poszycie dachu.

W parafialnej ochronce udzielano pomocy dzieciom z niezamożnych rodzin. Znajdują w niej wsparcie pedagogiczne, psychologiczne i materialne. Mogą tu np. odrabiać lekcje. W ochronce można również zjeść ciepły posiłek czy dostać ciepłe ubrania na zimę, są paczki ze słodyczami.

Prowadzący ochronkę potrzebują finansowego wsparcia, po to by zabezpieczyć spalone pomieszczenia i jak najszybciej je wyremontować. Chodzi o to, by dzieci nie musiały długo czekać na zajęcia i wsparcie.

Zbiórka prowadzona jest na portalu dobrodaj.pl

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Radzionków. Premiera w 700-lecie
zobacz fotorelację
Święty Mikołaj w rozświetlonym mikołajobusie
zobacz fotorelację
Kameralnie, z alpakami. Połomski jarmark
zobacz fotorelację
Wigilijka Serdecznych z Tarnowskich Gór
zobacz fotorelację
Rodzinna rywalizacja. Święta w kuchni
zobacz fotorelację
Artur Barciś: na scenie czułem się większy
zobacz fotorelację
Piętnastka świętuje jubileusz 35-lecia
zobacz fotorelację
Wojsko szkoli. Zajęcia dla cywilów w 5 Pułku Chemicznym
zobacz fotorelację
Pociąg specjalny przejechał przez Tarnowskie Góry
zobacz fotorelację
Powiat tarnogórski. Budowa marketu Dino
zobacz fotorelację

komentarz (1)

Bóg takBóg tak

1 1

chciał. Wielbmy Pana

22:54, 28.09.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz