20 czerwca w Pławniowicach zorganizowano XXII Mistrzostwa Radzionkowa w Żeglarstwie.
W regatach udział wzięło 8 załóg: Śledzie i Sardynka, Wyjście Ewakuacyjne, Pyszczaki, Rekiny, Grube Ryby, Piranie, Łotry oraz MS Radzionków, której członkami załogi byli zastępca burmistrza Radzionkowa Grzegorz Szeremeta i sekretarz miasta Krzysztof Czyż.
Sędzią zawodów była Alicja Kolman.
Mistrzostwa wygrały Pyszczaki, przed Grubymi Rybami i Piraniami. Tradycyjnie, jak co roku, zwycięska drużyna zaliczyła skok do wody.
Czytaj też: Bobrowniki Śląskie. Upadek z wysokości, lądowanie LPR