Dziś (26 czerwca) w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Strzybnicy uroczyście zakończono rok szkolny 2025/2026. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli ze Strzybnicy, Rybnej oraz miejscowych przedszkoli.
Podczas szkolnej akademii uroczyście zakończyli rok szkolny uczniowie klas trzecich, a także 70 absolwentów trzech klas ósmych.
Wyjątkowym momentem było spotkanie z Tarnogórzaninem Piotrem Żurkiem, który wręczył specjalne wyróżnienie Maksowi – absolwentowi szkoły, podobnie jak on niewidomemu, gratulując mu ukończenia kolejnego etapu edukacji.
Tytuł Primus Inter Pares otrzymała Lena Pani Puch.
Dyrektor szkoły Aleksandra Sosna podziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom za wspólny rok pracy, pogratulowała osiągnięć oraz życzyła wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji.
Tekst i zdjęcia: Rafał Biczysko